Ojciec Pio i… jego tajemnica….

8 marca o godz.17.00 w kościele w Łańcuchowie parafianie i goście mogli obejrzeć film pt. ” Tajemnica Ojca Pio”. Dokument pokazuje życie zakonne świętego ” zaproszonego przez Boga do pomocy Chrystusowi w zbawieniu świata poprzez dźwiganie cierpienia”. Źródłem cierpienia były stygmaty. Pięć ran ( na dłoniach, stopach i najmniej znana rana na prawym ramieniu). W rany, mimo braku środków dezynfekujących, przez 50 lat nie wdarło się zakażenie. Człowiek, któremu chodzenie sprawiało ból zbudował wśród gór do dziś najlepiej wyposażony szpital na świecie. Czytał w ludzkich sumieniach, spowiadał w różnych językach mimo iż wcześniej nigdy ich nie znał. Najwięcej „zamieszania”, jak sam wyznał, robi po swojej śmierci… Projekcja zgromadziła ponad 130 osób. Niektórzy wyrazili swoje emocje wpisując się do księgi gości. Tajemnica Ojca Pio…film godny obejrzenia.