III NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Atanazego, bp., dK.; wtorek – uroczystość NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski; środa – wspomnienie Św. Floriana, m.; piątek – święto Św. Ap. Filipa i Jakuba.
 3. Rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe. Ostrówku o 16.30, niedziela po Mszy św., w Łańcuchowie w dni powszednie po Mszy św., w niedzielę po sumie.
 4. Jutro Dzień Flagi Narodowej. Wywieśmy flagi przy naszych posesjach.
 5. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w Łańcuchowie o godz. 8.00 i 10.00, w Ostrówku o godz. 12.00. Słowo Boże w tym dniu będzie głosił ks. kan. Tadeusz Nowak.
 6. Środa – wspomnienie Św. Floriana patrona min. strażaków. Msza święta w intencji druhów strażaków z naszej parafii w Ostrówku o godz. 16.00, w Łańcuchowie o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich druhów, ich rodziny, poczty sztandarowe na wspólną modlitwę.
 7. W środę, od godz. 7.30, chcę zrobić porządek ze śmieciami przy cmentarzu. Bardzo proszę o pomoc przy segregacji (oddzieleniu biodegradowalnych od pozostałych), potrzeba z 10 osób. Proszę też o pomoc w wywiezieniu tych śmieci. Potrzebujemy minimum 6 dużych przyczep. Ponieważ chcę mieć orientacje na ile przyczep możemy liczyć proszę, aby panowie, którzy mogą pomóc zgłaszali się już dzisiaj po mszach świętych. Może zaangażują się w to tatusiowie dzieci pierwszokomunijnych, wiem, że są tacy, którzy dysponują takim sprzętem. Niech to nie będą wciąż te same osoby. Zależy mi żeby uprzątnąć wszystko.
 8. W piątek o godz. 17.00 na placu przed kopalnią w Bogdance ks. arcybiskup będzie sprawował Mszę świętą w intencji zmarłych górników. Organizatorzy zapraszają górników i ich rodziny do wspólnej modlitwy.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach.
 10. Ponieważ robi się już cieplej, od maja codziennie od godz. 8.30 otwarta będzie kruchta kościoła. Będą wyłożone materiały do modlitwy aby ułatwić dostęp wszystkim chętnym, którzy zechcą uzyskać odpust zupełny w roku Compostelańskim.
 11. W przyszłą niedzielę dzieci klas trzecich, o godz. 10.00 będą przeżywały uroczystość I Komunii Świętej. Bardzo proszę aby osoby nie zainteresowane wydarzeniem przychodziły na msze św. o godz. 8.00 w Ostrówku lub o godz. 12.30 w Łańcuchowie. Suma pół godz. później.
 12. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 13. Przez cały miesiąc maj zbiórka ofiar do puszek wystawionych w kościele i kaplicy na Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom ” Nadzieja Radości”.
 14. Od dzisiaj do 15 maja można oglądać w naszym kościele prace plastyczne – ikony glamour Anny Kuraszko. Proszę nie dotykać prac. Na krawędzi każdej z prac jest widoczny numer dla tych, którzy chcieliby je nabyć po zakończeniu wystawy.
 15. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy. W przyszłą sobotę kościół sprzątają i przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
 16. Do nabycia prasa katolicka : Gość niedzielny i Niedziela.