V NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz., dK.; piątek – uroczystość MB KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy akcję Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary, przez cały maj składamy do wystawionych skarbon.
 4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe w Ostrówku (dni powszednie) o godz. 16.40, w Łańcuchowie po sumie. W niedziele po mszy o godz. 10.00 w Ostrówku, po sumie w Łańcuchowie.
 5. 2 maja to Dzień Flagi Narodowej. Wywieśmy nasze barwy narodowe przy posesjach.
 6. W piątek porządek Mszy św. – o godz. 8.00 i 10.00 w Łańcuchowie, o godz. 12.00 – suma w Ostrówku. Słowo Boże będzie głosił i sumie przewodniczył ks. kan. Grzegorz Draus, wieloletni misjonarz w Ukrainie, obecnie kapelan Aresztu Śledczego w Lublinie.
 7. W piątek też dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. otrzymają modlitewniki. Ostrówek w Ostrówku na sumie, Łańcuchów na mszy o godz. 10.00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek, ze względu na odpust w kaplicy, nie będzie odwiedzin chorych w domach.
 9. W sobotę o godz. 9.00 w kościele Msza św. dla KŻR, o 8,30 różaniec w kościele.
 10. W niedzielę, podczas sumy, będziemy modlić się za druhów strażaków, szczególnie z naszej parafii. Zapraszam wszystkich z rodzinami, zapraszam poczty sztandarowe. Po Mszy św., na nowym parkingu przy kościele będzie prezentacja sprzętu, pokazy ratownictwa i smaczna niespodzianka…
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy. Dziękuję p. Andrzejowi Zwolińskiemu i Arkadiuszowi Roczonowi za oczyszczenie rynien na kościele.
 12. Pani Sołtys Łańcuchowa organizuje pielgrzymkę do Lichenia i Niepokalanowa w dn. 29 – 30 czerwca. Koszt 220 zł/os. Zainteresowanych odsyłam do p. Katarzyny. Są jeszcze wolne miejsca.
 13. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.