MODLITWA IKONĄ PISANA…

W dniach od 1 do 15 maja w naszym kościele można oglądać wystawę ikon-glamour, których autorką jest Anna Kuraszko, stomatolog i artystka o niezwykle wrażliwym wnętrzu. Pisania ikon uczy się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą zaledwie od trzech lat. Inspiracją i „muzą” Ani jest jej mąż Grzegorz (również stomatolog) a także codzienność przeplatana radościami i troskami. Poprzednia wystawa zorganizowana była w naszej parafii przed dwoma laty i muszę powiedzieć, że widać ogromny progres w kunszcie… Prace nie tylko zdobią przepięknie nasz kościół (szkoda, że tylko przez dwa tygodnie) ale też pokazują jak wielkie pokłady wrażliwości i talentów w nas drzemią, często nie odkryte. Dodam jeszcze, że uzdolnionych artystów nie brakuje także na „naszym podwórku”. Wkrótce wystawa rzeźby autorstwa naszego parafianina Wiesława Kota z Ciechanek. Ani życzymy stałego rozwoju i nowych inspiracji… Kto następny…?