NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

2. Zapraszam na godz. 17.00 do kościoła na wspólna modlitwę wraz z chórem Cantate Deo przy śpiewie pieśni pasyjnych.
  3. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.
  4. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie odmówi przed uroczyście wystawionym Najświętszym Sakramentem strofy: Przed tak wielkim Sakramentem… Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00
  5. Wielki Piątek – Droga Krzyżowa (od remizy w Wólce Łańcuchowskiej – o ile pozwoli pogoda) o godz. 15.30. Przynieśmy ze sobą krzyże, które poniesiemy w liturgii. O zabezpieczenie trasy przejścia proszę druhów strażaków. O godz. 17.00 – Liturgia Męki Pańskiej w kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pańskim do godz. 22.00. Zapraszam do udziału w adoracji druhów strażaków wszystkich jednostek OSP w parafii. W ten dzień obowiązuje post ścisły. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który podczas uroczystej Liturgii będzie uczestniczył w adoracji Krzyża. Ofiary zebrane przy adoracji krzyża będą przeznaczone .na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
  6. Wielka Sobota – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 – 12.30, 16.00 – 20.00. Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 8.00 – 12.00 (o każdej pełnej godzinie), o godz. 13.00 w kaplicy w Ostrówku. Tradycyjnie zachowajmy postny charakter tego dnia. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Przynieśmy świece (paschaliki). Liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w czasie Liturgii Wigilii Paschalnej odmówi przyrzeczenia chrzcielne. Zapraszam do udziału w całym Triduum Paschalnym.
  7. W niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja (bez procesji) o godz. 6.00. Pozostałe msze – Ostrówek godz. 10.00 i w Łańcuchowie suma o godz. 12.00.
  8. W poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny.
  9. Podziękowania od Starostwa za pomoc uchodźcom z Ukrainy (przeczytać)
  10. Zachęcam do zainteresowania się pielgrzymką do Sanitiago i Fatimy. Wyjazd po 17 września. Szczegóły na plakatach w gablocie i na stronie parafii w zakł. Aktualności.
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy/kościoła
  12. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny (z płytą), Niedziela, oraz baranki Caritas i paschaliki.