CAMINO DE SANTIAGO – FATIMA…NO TO LECIMY…

Nasza parafia jest organizatorem pielgrzymki do groby Św. Jakuba Apostoła, którego relikwie mamy w naszym kościele i do Fatimy. Wylot planowany jest po 17 września. Zapisy chętnych tylko do końca czerwca w zakrystii, kancelarii lub pod nr tel. 698 525 786. Szczegóły poniżej.

PORTO-BRAGA-PONTEVERDA-CALDAS DE REIS-PADRON-SANTIAGO DE COMPOSTELA-FISTERRRA-FATIMA-ALJUSTREL-LIZBONA-ALMADA

PROGRAM RAMOWY

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Lizbony. Przejazd do Bragi na nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacki.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Porto, zwiedzanie miasta (min. kościół Św. Franciszka, katedra). Przejazd do Bragi – zwiedzanie (min. schody symbolizujące Świętą Drogę Człowieka). Powrót na obiadokolację, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Poteverda – zwiedzanie (min. kościoły Santo Domingo, Santa Maria la Mayor). Przejazd na obiadokolację i nocleg nad Atlantykiem lub w okolice Santiago de Compostela.

Dzień 4

Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek nad Oceanem. Dla chętnych piesza pielgrzymka odcinkiem szlaku El Camino. Odebranie paszportów pielgrzyma. Przejście do Caldas De Reis (ok.22 km.). Powrót na obiadokolację, odpoczynek.

Dzień 5

Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek nad Oceanem. Dla chętnych przejście kolejnym odcinkiem szlaku El Camino – cel Pedron (ok.17 km.). Miejsce do którego przymocowano statek z ciałem św. Jakuba. Udamy się min. na Wzgórze Jakubowe. Powrót na obiadokolację.

Dzień 6

Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek nad Oceanem. Przejazd do Santiago de Compostela Dla chętnych przejście kolejnym odcinkiem szlaku, cel – Santiago de Compostela (ok. 20 km.). Uzyskanie certyfikatu Camino. Msza św. i po niej odpoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Udamy się do Sanktuarium św. Jakuba – zwiedzanie. Przejazd do miasteczka Fisterra – zwiedzanie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fatimy.

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Droga Krzyżowa. Przejazd do wioski Aljustrel – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do Sanktuarium. Obiadokolacja. Udział w procesji światła. Nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta. Przejazd do Almada – zwiedzanie. Powrót na obiadokolację i  nocleg do Lizbony.

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Powrót.

Cena w zależności od liczby osób : 35 os. /4500 PLN + 100 EUR; 40 /4250 PLN + 100 EUR; 45 os/4100 PLN + 100 EUR; 50 os./ 3990 PLN+100 EUR.

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie
  • przelot wraz z opłatami lotniskowymi
  • 9 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os z łazienkami
  • 9 śniadań, 8 obiadokolacji
  • opiekę i informacje turystyczna pilota
  • ubezpieczenie
  • opłatę na TFG i TFP
  • bilety wstępu

UWAGI:

– wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchowną kapłana, możliwością uczestnictwa w Mszach Św.

– program jest ramowy i może ulec zmianom

– dokument niezbędny: dowód os. lub paszport