POWRÓT MATKI….

Po kilkumiesięcznej nieobecności wrócił do nas obraz MB ZWYCIĘSKIEJ. W tym czasie poddawany był renowacji. Odkryto pierwotny wygląd obrazu, który zachwyca swoim pięknem. Pochodzi z pierwszego kościoła drewnianego, który został spalony przez rodzinę Szpinków ( ówczesnych właścicieli Łańcuchowa, kalwinów) w 1638 r. Do obrazu została dorobiona nowa, pozłocona rama. Możemy cieszyć się pięknem tego obrazu dzięki osobie Pana Leonarda Szabały z Kajetanówki, który w całości sfinansował renowację obrazu wraz z ramą. Uczynił to z oszczędności, które zgromadził wraz ze śp. małżonką Teresą. Spontaniczność zachowania i wzruszenie obnażyły szczerość intencji fundatora. Pan Leonard osobiście uczestniczył w montażu i instalacji obrazu. Warto zwrócić uwagę na szczegóły ( głowa węża, dłonie Maryi i postać Dzieciątka Jezus). W imieniu swoim i wszystkich Parafian z serca dziękuję.