105 LAT ISTNIENIA, 10 LAT NADANIA IMIENIA…

7 czerwca 2019 r. zgromadziliśmy się w kaplicy MB Królowej Polski w Ostrówku aby dziękować za 105 lat istnienia Szkoły Podstawowej w Ostrówku i 10 lat nadania jej imienia Bohaterów Armii Krajowej. Zgromadziła się społeczność szkoły oraz zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych i kombatanci AK. ” Czy miłujesz mnie bardziej aniżeli ci? Czy mnie kochasz? Pytanie o miłość to jedno z najważniejszych pytań na które trzeba koniecznie dać odpowiedź. Najpierw w odniesieniu do Boga. Ale to samo pytanie kieruje do nas Ojczyzna. <To moja matka, ta Polska> wołał św. Jan Paweł II podczas jednej ze swoich pielgrzymek. Czy można nie kochać matki? Doskonale wiedzieli co mają odpowiedzieć ci, których imię nosi szkoła w Ostrówku. Dziś to pytanie powraca w duchu patriotyzmu i odpowiedzialności za kształt naszej ojczyzny”       ( z kazania ks. proboszcza)