NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Intencje Mszy św. na bieżący tydzień, włącznie z Poniedziałkiem Wielkanocnym, wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień wraz z Triduum Paschalnym.
 3. Wielki Czwartek: o godz. 17.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie odmówi przed uroczyście wystawionym Najświętszym Sakramencie strofy: Przed tak wielkim Sakramentem. Po Mszy nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja potrwa do godz. 22.00.
 4. Wielki Piątek: możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 16.00 – Droga Krzyżowa (od palcu zabaw w Kol. Łańcuchów). Bardzo proszę druhów strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia. Zabierzmy ze sobą krzyże. Liturgia na cześć Męki Pańskiej w kościele o godz. 17.30. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu, adoracja do godz. 22.00. Zapraszam do adoracji druhów strażaków ze wszystkich remiz w naszej parafii. Zapraszam także do indywidualnej adoracji wszystkich parafian. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który podczas uroczystej Liturgii będzie pobożnie uczestniczył w adoracji Krzyża. Ofiary zebrane przy adoracji przeznaczone będą na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 5. Wielka Sobota : święcenie pokarmów w kościele wraz z możliwością adoracji od godz. 8.00 (święcenie pokarmów o każdej pełnej godzinie do godz. 12.00 włącznie. od godz. 12.30 przerwa na sprzątanie kościoła do godz. 16.00). Święcenie pokarmów w kaplicy o godz. 13.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 (zabierzmy ze sobą świece, które podczas liturgii odpalimy od Paschału). Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w czasie celebracji Liturgii Wigilii Paschalnej odnowi przyrzeczenia chrzcielne według prawnie zatwierdzonej formuły.
 6. Niedziela Zmartwychwstania: Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00 (w ten dzień przypada też zmiana czasu na letni – śpimy o godz. krócej!) Pozostałe Msze: w Ostrówku o godz. 10.00, suma w kościele o godz. 12.00.
 7. Poniedziałek Wielkanocny: porządek Mszy św. niedzielny, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na KUL.
 8. Zapraszam i zachęcam gorąco do udziału w całym Triduum Paschalnym od Wielkiego Czwartku włącznie.
 9. Liturgia Triduum Paschalnego będzie transmitowana na naszym kanale You tube (z wyjątkiem Drogi Krzyżowej i Liturgii Światła)
 10. Dzisiaj o godz. 14.00 poświęcenie krzyża i tablicy upamiętniającej zamordowanie przez hitlerowców trzech naszych parafian. Krzyż stoi na końcu Wólki Łańcuchowskiej.
 11. Jutro kalendarzowo przypada Zwiastowanie Pańskie. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje wyłożone są na stoliku z prasą. Proszę je wziąć, wypełnić  i zachować dla siebie jako widoczny znak zobowiązania do modlitwy.
 12. W sobotę, 6 kwietnia od godz. 10.30 odbędzie się kurs przedmałżeński. Zainteresowane pary proszę o zgłaszanie się do zakrystii lub telefonicznie.
 13. W niedzielę Miłosierdzia Bożego (7 kwietnia), o godz. 17.00 chcę spotkać się z Radą Parafialną i szafarzami na spotkaniu wielkanocnym.
 14. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
 15. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.