A…MOŻE…BY TAK…WIETNAM?

Zachęceni atrakcyjnymi wyjazdami pielgrzymkowo – wycieczkowymi obieramy kierunek na…Wietnam. Poniżej oferta. UWAGA PILNE!!! Zgłoszenia do połowy listopada…

WIETNAM – LUTY 2024

około 15.02-29.02.24 zależy od dostępności lotu.

Grupa 18 osób.

Zaliczka 6500 zł do 15.11.23.

Równowartość 1745 usd w PLN po kursie dnia, wpłacamy do 15.01.24

oraz 100 usd na miejscu, w Wietnamie.

Świadczenia zawarte w programie wyjazdu:

 • koszty realizacji programu wyjazdu:
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
  • koszty lokalnych przewodników;
  • taksy klimatyczne i lokalne podatki;
  • napiwki dla kierowców i lokalnych przewodników;
 • transport w Wietnamie zgodnie z programem wyjazdu; autokar, autokar sypialny, 2 loty wewnętrzne, łodzie.
 • zakwaterowanie:
  • w części objazdowej:
   • 8 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach o standardzie ***/****:
   • 1 doba hotelowa w sypialnym autokarze;
  • w części pobytowej:
   • 3 rozpoczęte doby hotelowe ***** all inclusive
 • wyżywienie: zgodnie z programem wyjazdu;
 • 12 śniadań
 • 13 obiadów
 • 13 kolacji
 • napoje do obiadokolacji do wyboru: woda/1 napój/lampka wina/piwo;
 • opiekę polskojęzycznego pilota;
 • ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG);
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP);
 • podstawowy pakiet ubezpieczeniowy Wiener (KL 40 tys. euro, NNW 2500 euro i wnętrze bagażu 250 euro)Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group ul. Wołoska 22A, 02-675 Warszawa, tel.+48 22 469 69 69
 • koszt przelotu na trasie Warszawa – Stambuł – Hanoi oraz Ho Chi Minh – Stambuł – Warszawa z 1 sztuką bagażu podręcznego oraz 1 sztuką bagażu rejestrowanego.

Świadczenia nie ujęte w programie wyjazdu:

 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5%w przypadku uczestników z chorobami przewlekłymi;
 • innych wydatków osobistych.

Uwagi:

Proszę podać do 01.12.23 ewentualne alergie pokarmowe lub diety.

Proszę przesłać do 01.12.23 WhatsApp’em zdjęcie pierwszej strony paszportu.

 

PROGRAM

1 dzień: Kolacja

*Dojazd do Warszawy we własnym zakresie.

Spotkanie grupy na Okęciu. Telefon do Haliny 502 735 927

Wspólna odprawa bagażu i osobista, potem wspólne przejście do odpowiedniego gate. Bagaż główny 20 kg, bagaż podręczny kg.

Wylot.

2 dzień: Kolacja.

Przylot do Hanoi. Zakwaterowanie w hotelu.

Spacer po starym mieście.

W trakcie spaceru nauczymy się pozdrowienia wietnamskiego, otrzymamy informacje o historii miasta i jego kuchni. Spróbujemy niektóre ze znanych potraw: Bún chả (grillowana wieprzowina z makaronem), Phở bò,gà (wołowina, rosół

z makaronem), Bún ốc (zupa z makaronem ślimakowym), Bánh cuốn (bułki

z papryki ryżowej na parze), Bánh gối (ciasto poduszkowe), Nem rán (smażone sajgonki), Bánh tôm (ciasto z krewetkami), Bánh Mỳ (kanapka wietnamska), Chè (zupa ze słodkiego kleiku), Bánh Bao (kluski wietnamskie), Bánh khoai, chuối (słodki ziemniak, ciasto bananowe), Hoa quả dầm (mieszanka świeżych owoców), Bia Hơi (świeże piwo), Trà đá (herbata mrożona), Café trứng (kawa jajeczna).

Będziemy wędrować wąskimi uliczkami, pośród typowych barów i restauracji.

Nocleg w hotelu w Hanoi.

3 dzień: Śniadanie, lunch, kolacja.

Zwiedzamy Hanoi:

Pagoda Tran Quoc położona na wyspie o 1500-letniej historii, która jest uważana za najstarszą w Thang Long-Hanoi. Było to buddyjskie centrum cytadeli Thang Long za dynastii Ly i Tran. Nadal słynie jako kraina Buddy.

Mauzoleum Ho Chi Minha, gdzie spoczywa „Wujaszek Ho”.

Dom na palach miejsce, gdzie mieszkał i pracował w latach 1954-1969 Ho Chi Minh wietnamski polityk komunistyczny, założyciel i przywódca polityczny Komunistycznej Partii Indochin, premier (1954) i prezydent (1945–1969) Demokratycznej Republiki Wietnamu.

Świątynia literatury czyli pierwszy uniwersytet w Wietnamie (1070 r) ufundowany przez króla Lý Thánh Tônga z przeznaczeniem na uczelnię kształcącą urzędników państwowych zgodnie z zasadami konfucjanizmu.

Więzienie Hoa Lo zbudowane w 1899 roku. Francuzi przetrzymywali tu głównie więźniów politycznych oraz tych oczekujących na wyrok pobliskiego Trybunału Sprawiedliwości, gdzie przetrzymywano także amerykańskich pilotów, którzy zostali zestrzeleni i wzięci do niewoli. Piloci nazywali go sarkastycznie „Hanoi Hilton”. John McCain był tu przetrzymywany w różnych okresach podczas swoich pięciu i pół roku spędzonych w niewoli.

Nocleg w hotelu w Hanoi.

4 dzień: Śniadanie, lunch, kolacja.

Wykwaterowanie.

Przejazd z Hanoi do Ha Long. Pejzaż morski zatoki Ha Long jest synonimem Wietnamu. Rejsy płyną po szmaragdowozielonych wodach usianych dziesiątkami tysięcy skalistych wysp i wysepek, zatrzymując się przy zachwycających jaskiniach, w których pasażerowie mogą odkrywać i podziwiać imponujące, wielowiekowe struktury geologiczne.

Rejs wśród wielu (z 1900) wysp.

Jaskinia Sung Sot, najpiękniejsza i największa jaskinia, w której znajdują się tysiące kolorowych stalaktytów i stalagmitów.

Spływ kajakowy lub pływanie łódką bambusową podczas wizyty w małej lagunie otoczonej górami.

Wyspa Titop, gdzie można wejść na szczyt wyspy i podziwiać widoki na zatokę.

Przejazd w okolice Ninh Binh.

Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

5 dzień: Śniadanie, lunch, kolacja.

Wykwaterowanie.

Przejazd po prowincji Ninh Binh.

Starożytna stolica Wietnamu, Hoa Lu,była niegdyś wspaniałym, majestatycznym pałacem otoczonym łukowatą kamienną górą ze spektakularnymi widokami na jeziora.

Odwiedzimy świątynie: Dinh King i Le King związane z historią życia obu królów, którzy bohatersko walczyli z wojskami chińskimi.

Z nabrzeża Trang An, popłyniemy sampanem do kompleksu jaskiń Trang An

i miejsca, gdzie kręcono scenę z filmu King Kong.

Zwiedzanie jaskini Mua. Wejdziemy po 500 kamiennych schodach, aby zobaczyć drogę do Tam Coc i podziwiać wspaniałą panoramę na rzekę Ngo Dong.

6 dzień: Śniadanie, lunch, kolacja.

Tunele Vien Moc Wykopali je rybacy, żeby chronić się przed bombardowaniami. Zajęło im to kilkanaście miesięcy. Stworzyli trzy poziomy – najgłębszy na 23 metrach. Z krótką przerwą żyli tam od 1967 do 1973 r. Pod ziemią był nawet szpital i sala narad. Każda rodzina miała swój „pokój”: przestrzeń metr na metr.

Przejazd do Hue. W czasie wojny wietnamskiej było wielokrotnie niszczone przez obie strony. Tragiczny skutek miała ofensywa Tet w 1968 r. Miasto zostało zdobyte przez komunistyczną Wietnamską Armię Ludową i Viet Cong 31 stycznia 1968 r. Następnie w ciągu 24 dni okupacji specjalne grupy Việt Cộngu dokonały masowych aresztowań i egzekucji ludzi uznanych za wrogów komunizmu: południowowietnamskich urzędników, policjantów, nauczycieli, intelektualistów. Zabito także wielu duchownych i kilku cudzoziemców. Łącznie komuniści zamordowali w Huế 3000-4500 osób (liczbę zaginionych oszacowano na 5000).

Zwiedzamy w Hue:

Zakazane Miasto – Cytadela, które wzniósł cesarz Gia Long na wzór Zakazanego Miasta w Pekinie. Do końca XIII wieku miasto nosiło nazwę Phu Xuan i pełniło rolę obronną. Władzę sprawowali miejscowi możnowładcy. W 1802 roku miasto przeszło pod panowanie cesarza Gia Long, zostało siedzibą dynastii Nguyen, ostatniej rodziny królewskiej w Wietnamie.

Wioska stożkowych kapeluszy Thuy Xuan, aby odwiedzić miejscową rodzinę produkującą tradycyjne kapelusze i kadzidła.

Zakwaterowanie, nocleg w Hue.

7 dzień: Śniadanie, lunch, kolacja.

Wykwaterowanie.

Przejazd z Hue do Hoi An. W latach 90 XX w. władze miasta postanowiły pozbyć się starych, zagrzybionych budynków w centrum i w ich miejsce wybudować bloki mieszkalne. Projektowi sprzeciwił się Kazimierz Kwiatkowski kierujący pracami konserwatorskimi w pobliskim Mỹ Sơn. Za namową Kwiatkowskiego centrum odrestaurowano i przystosowano do ruchu turystycznego. Obecnie Hội An jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Indochinach. Według przewodnika Lonely Planet jest to jednocześnie jedno z najbardziej urokliwych i przyjaznych turystom miejsc w regionie.

Zakwaterowanie.

Zwiedzamy Hoi An:

Japoński kryty most, to symbol miasta, a jednocześnie jedyny na świecie kryty most ze świątynią buddyjską w środku. To jeden z wielu obiektów w mieście, po wejściu do którego poczujesz jakbyś się cofnął w czasie. Wejścia do środka „pilnują” z jednej strony dwa posągi małp, natomiast z drugiej psów. Chronią one niewielką świątynię pełną dymu z kadzidełek oraz darów od wiernych.

Tan Ky- dom jednej rodziny, która od 7 poleń go zamieszkuje. W środku łatwo zauważyć mix stylu wietnamskiego, chińskiego i japońskiego. Wszystko rozmieszczone zgodne z filozofią yin i yang.

Sala Zgromadzeń-Najbardziej imponujące budowle na Starym Mieście pozostawiła po sobie społeczność chińska. Są to hale zgromadzeń, w których w przeszłości spotykali się emigranci z różnych zakątków Chin. W Hoi An takich hal jest kilka i wszystkie mają podobny układ.

Pomnik Kazika.

Koniecznie trzeba spacerować nocą, by zobaczyć setki świecących lampionów.

Nocleg w Hoi An.

8 dzień: Śniadanie, lunch, kolacja.

Przejazd do sanktuarium religijnego Czamów –My Son – najbardziej tajemnicze miejsce w Wietnamie. Znajdują się tutaj niezwykłe ruiny, które stanowią pozostałość po hinduistycznym sanktuarium. Ich powstanie datuje się na IV wiek naszej ery

i prawdopodobnie było używane aż do XV wieku. W 1981 r. wykonania prac konserwatorskich podjął się zespół polskich konserwatorów z lubelskiej Pracowni Konserwacji Zabytków pod kierownictwem Kazimierza Kwiatkowskiego. W 1999 r. Mỹ Sơn zostało wpisane na listę UNESCO.

Rejs łodzią do Hoi An z przyjemną i chłodną bryzą na pokładzie i piękną scenerią rzeczną na największej rzece w środkowym Wietnamie, zwanej rzeką Thu Bon.

Powrót do hotelu, czas wolny.

Kolacja i nocleg w Hoi An.

Koniecznie trzeba spacerować nocą, by zobaczyć setki świecących lampionów.

9 dzień: Śniadanie, lunch, kolacja.

Wykwaterowanie.

Przejazd z Hoi An do Da Nang.

Wjazd kolejką linową na wzgórza Ba Na Hills, aby odwiedzić szczyt góry i zwiedzać zbudowane tam atrakcje.

Po przybyciu na stację Suoi Mo, przejazd kolejką linową do 150-metrowego Złotego Mostu podtrzymywanego przez gigantyczne ręce.

Złoty Most zbudowany jest na wysokości ponad 1400 metrów nad poziomem morza. Przy całkowitej długości około 150 metrów, przy 8 przęsłach, największe ma 21,2 metra. Most wykonany jest z drewna o szerokości 3 metrów i grubości 5 cm, wzdłuż naw posadzono dużo kwiatów Queen Green, nad balustradą wykonanej ze stali nierdzewnej złoconej.

Le Jardin, francuska winiarnia Debay.

Pagody Linh Ung.

27-metrowego posągu Buddy.

Ogrodu Loc Uyen i świątyni Quan Am Cac.

Następnie przejazd do Gare Debay i wyjazd drugą linią kolejki linowej na szczyt Ba Na. Fantasy Park – to jedyny kryty park rozrywki w Wietnamie i na świecie, który znajduje się na wzgórzu! Bajkowy las, Horror Hause, Park Jurajski, 5D Dziki Zachód, 4D wyścig śmierci, 3D panorama 360 stopni, podróż w podziemiach itd.

Przerwa na lunch w lokalnej restauracji.

Powrót do stacji kolejki linowej i przejazd do Da Nang.

Przejazd do hotelu w Da Nangnocleg.

10. dzień: all inc.

Wczesny transfer na lotnisko.

Odprawa bagażu głównego 20 kg i podręcznego 7kg.

Przelot.

Położona tuż przy granicy z Kambodżą wyspa Phu Quoc oferuje piękne, długie, piaszczyste plaże i przejrzysty turkus wód Zatoki Tajlandzkiej. Niegdyś senna, rybacka wyspa żyjąca własnym życiem i we własnym, niespiesznym tempie, podczas wojny domowej przekształcona została

w obóz jeniecki. To największa wyspa Wietnamu, słynąca z dwóch tradycyjnych produktów: sosu rybnego (nuoc mam) oraz czarnego pieprzu. W przerwach między plażowaniem, kąpielami i masażami możecie wybrać się na rowerową wycieczkę po wyspie lub odkrywać brzegi wyspy kajakami. Pora sucha, trwająca od grudnia do marca, jest zdecydowanie najlepsza zarówno na plażowanie, jak i zwiedzanie wyspy – temperatury wynoszą średnio 25°C, a opady, jeśli się zdarzą, są zazwyczaj krótkie

i przelotne.

Bagaże w recepcji, czas do 15.00 na plaży.

15.00 Zakwaterowanie w hotelu.

Wyspa Phu Quoc. Plaża i czas wolny (all inclusive czyli śniadania, obiady, kolacje, przekąski, napoje, alkohol w cenie).

11. dzień: all inc.

Wyspa Phu Quoc. Plaża i czas wolny (all inclusive czyli śniadania, obiady, kolacje, przekąski, napoje, alkohol w cenie).

12. dzień: all inc.

Wyspa Phu Quoc. Plaża i czas wolny (all inclusive czyli śniadania, obiady, kolacje, przekąski, napoje, alkohol w cenie).

13. dzień: Śniadanie, lunch, kolacja.

Wykwaterowanie.

Poranny lot do Saygonu.

Przejazd do Tuneli Cu Chi.

Cu Chi – system tuneli, znajdujący się 70 km od Sajgonu w Wietnamie. Pierwotna długość tych tuneli sięgała ponad 200 km, ale do dziś zachowało się tylko 120 km. Tunele zostały wybudowane przez Wietkong podczas wojny w Wietnamie.

W tunelach znajdowały się szpitale, kuchnie, sypialnie, sale konferencyjne i arsenały. W 1968 roku z tych tuneli Wietkong zaatakował Sajgon.

Powrót do Sajgonu.

Zakwaterowanie i nocleg w w Ho Chi Minh.

14 dzień: Śniadanie, lunch, kolacja.

Zwiedzamy Ho Chi Minh:

Muzeum wojny, które zawiera głównie eksponaty związane z amerykańską fazą wojny w Wietnamie.

Pałac Zjednoczenia, który był miejscem pracy Prezydenta Wietnamu Południowego i był wówczas znany jako Pałac Niepodległości.

Katedrę Notre Dame, duchowa i kulturowa pamiątka po dominacji francuskiej

w Indochinach.

Poczta Główncharakteryzująca się francuskim stylem architektury kolonialnej.

Pomnik „Wujaszka Ho”.

Przejazd na międzynarodowe lotnisko Tan Son Nhat (jest taki „sajgon”, że nie da rady ocenić jak długo będziemy jechać…).

Czas się pożegnać z Wietnamem.

Odprawa bagażu głównego i osobista. Przejście do właściwego gatu.

Bagaż główny 30 kg, podręczny 8 kg. na powrocie można mieć większy bagaż!

Przelot.

15 dzień:

Przylot do Warszawy.

Powrót do domu we własnym zakresie.

ZGLOSZENIA CHĘTNYCH : Ks. Tomasz Konstanciuk tel .698 525 786