XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: środa – uroczystość Wszystkich Świętych; czwartek – wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych; sobota – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, bp.
  3. Odpustu zupełnego, który może być ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu, udziela się wiernemu, który w poszczególnych dniach od 1 do 8 listopada nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych. Odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu, udziela się też wiernemu, który w dzień wspomnienia Wszystkich wiernych zmarłych nawiedzi kościół lub kaplicę i odmówi modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  4. Porządek Mszy św. 1 listopada: o godz. 8.00 w Lańcuchowie, 10.00 w Ostrówku i 12.00 na cmentarzu. 2 listopada: godz. 9.00 w Ostrówku, 12.00 na cmentarzu (11.30 procesja od bramy do kaplicy z modlitwą stacyjną), 17.00 w Łańcuchowie (kościół)
  5. Sprzątając groby przed uroczystością jak i po proszę o segregację śmieci.
  6. Od 3 listopada modlitwa wypominkowa: w Ostrówku o 16.15 różaniec za zmarłych, po nim Msza św., w Lańcuchowie 17.45 różaniec i Msza św. za zmarłych. Wypominki tylko w dni powszednie. Proszę pamiętać o wpisywaniu miejscowości na kartkach wypominkowych bądź kopertach. W tym tygodniu wypominki za zmarłych polecanych przez mieszkańców Ostrówka (sw), Kol. Ostrówek, Łańcuchowa (I i II) orz Zalesia i Kajetanówki.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzal chorych w domach. W sobotę o godz. 9.00 msza św. dla czcicieli KŻR (będziemy modlić się za zmarłych członków kół), o 8.30 różaniec w kościele.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy. Bóg zapłać za ofiarę od uczestników pielgrzymki 1260 zł i 10 euro oraz 310 zł od mieszkańców Kol. Ciechanki z rozliczenia remontu przydrożnej kapliczki.
  9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Kalendarze Maryjne na 2024 r.
  10. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Stefan Kot z Ostrówka. Pogrzeb odbył się w środę. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.