NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Intencje Mszy c na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Dzisiaj 18 r. śmierci św. Jana Pawła II. Parafie w Łęcznej organizują Marsz Poparcia Osoby Św. Jana Pawła II. Wyruszy o godz. 15.00 z placu przy cmentarzu parafialnym i przejdzie pod pomnik Św. Jana Pawła II przy par. Św. Marii Magdaleny.
  3. Jutro 19 rocznica święceń biskupich Abpa Stanisława Budzika
  4. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, adoracja do godz. 22.00. Odpust zupełny może zyskać wierny, który pobożnie odmówi przed uroczyście wystawionym Najświętszym Sakramentem strofy: Przed tak wielkim Sakramentem. Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 16.00 – Droga Krzyżowa (od ujęcia wody w Wólce Łańcuchowskiej do kościoła).O zabezpieczenie drogi, w imieniu swoim i policji proszę druhów strażaków. O godz. 17.30 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego – adoracja do godz. 22.00. Zapraszam do czuwania druhów strażaków. odpust zupełny może zyskać wierny, który podczas Liturgii bedzie pobożnie uczestniczył w adoracji Krzyża. Wielka Sobota – święcenie pokarmów wielkanocnych w Łańcuchowie od godz. 8.00 do 12.00 o każdej pełnej godzinie. Po godz. 12.00 do 16.00 schowanie Najświętszego Sakramentu (sprzątanie kościoła). Poświęcenie pokarmów w Ostrówku o godz. 13.00. O godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece – paschaliki). Odpust zupełny może zyskać wierny, który podczas Wigilii Paschalnej odnowi przyrzeczenia chrzcielne. Po Wigilii Paschalnej Procesja Rezurekcyjna. Msza ezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00.
  5. Klinika Onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zwraca się z serdeczną prośbą o oddawanie krwi wszystkich grup i płytek krwi. W tym szpitalu leczy się dwójka dzieci z naszej parafii.
  7. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały gość Niedzielny i Niedziela.
  8. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp .Marian Kłębokowski z Kajetanówki. Pogrzeb w środę o godz. 14.00, o 13.30 różaniec w kościele. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.
  9. Jutro o godz. 10 w Wąwolnicy będzie odbywać się modlitwa o uwolnienie. Gorąco proszę wszystkich, którzy mogą aby  od godz. 9.00 trwali na modlitwie różańcowej w zjednoczeniu i w intencji modlitwy o uwolnienie, która będzie odbywała się w tedy w Wąwolnicy.