JAKUBKI – IV EDYCJA…

W ostatnią niedzielę lipca, już po raz czwarty, odbyły się JAKUBKI Łańcuchowskie. Oprócz konkursu literackiego odbył się konkurs plastyczny adresowany do dzieci. Zwycięską pracę narysowała Antonina Mrugała. W konkursie literackim zwyciężyła Joanna Skoczylas z legendą ” Polowanie z prosięciem”. Wydarzenie rozpoczęła Msza święta o godz. 12.00, po której nagrodzeni zostali laureaci konkursów. Druga część odbywała się na placu przy plebanii. Koła Gospodyń Wiejskich wystawiły stragany ze smakołykami. dla dzieci były dmuchańce. Odbyły się konkurencje: byk rodeo, tor przeszkód Gladiator i strzelanie do celu – paint-baal. Druhowie strażacy zaprezentowali swoje wozy bojowe (w tym quada). Poprowadzili pokaz ratownictwa medycznego i konkursy dla dzieci. Przygrywała kapela Bum Tarara z Łęcznej. Można było spróbować swoich możliwości w siodle. Przy tej okazji zbierano datki na pomoc w leczeniu chorej na białaczkę Emilki. Całość zakończyła zabawa taneczna. Wszyscy, którym patronuje Św. Jakub zostali odznaczeni okolicznościowymi przypinkami…. Festyn cieszył się dużą frekwencją parafian i gości. Wydarzenie ilustrują fotografie w galerii poniżej…