PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ…

Wielka Sobota to w Kościele dzień liturgicznego milczenia. Przed południem wierni przybywali do kościoła żeby poświęcić pokarmy na stół wielkanocny. W krótkiej katechezie zostali uwrażliwieni na to, aby święta nie ograniczały się tylko do tego gestu. W centrum musi być Zmartwychwstały i nasze serca gotowe na Jego przyjęcie. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się o godz. 20.00 poświęceniem ognia… W homilii rozważaliśmy zobowiązania jakie wynikają z przyjętego sakramentu chrztu świętego. Wierni zostali uwrażliwieni na wymiar społeczny tego sakramentu i, co z tego wynika , współodpowiedzialność za zbawienie współmałżonków i swoich dzieci. Liturgię zakończyła procesja rezurekcyjna. CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, ALLELUJA! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ, ALLELUJA!