V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Intencje Mszy świętych wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zmiana intencji pon/wt ze względu na zmianę dnia spowiedzi w par. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej.
  2. Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – palmową. Podczas każdej mszy świętej obrzęd poświęcenia palm. Na sumie rozstrzygnięcie dziecięcego konkursu na najbardziej kolorową, naturalną palmę.
  3. W przyszłą niedzielę , o godz. 17.00 w naszym kościele wystąpi CANTATE DEO – chór par. w Łańcuchowie z repertuarem pasyjnym. Niedziela Palmowa jest idealna to tej formy modlitwy i kontemplacji poprzez śpiew pasyjnych pieśni. Zapraszam.
  4. W imieniu pani Sołtys dziękuję wszystkim uczestnikom wyjazdu pielgrzymkowego na Jasną Gorę. Wiem, że organizowany jest wyjazd do Łagiewnik. Dziękuję też za złożoną od uczestników ofiarę 500 zł z przeznaczeniem na obraz MB Częstochowskiej.
  5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Santiago de Compostella – Fatimy (10 dni). Wyjazd planowany jest na drugą połowę września. Przelot samolotem z Warszawy do Lizbony. Szczegóły na plakatach w gablocie. Ponieważ będzie to pielgrzymka, na którą wybierają się uczestnicy nie tylko z naszej parafii proszę o sprawne podejmowanie decyzji i zapisy. W ramach pielgrzymki (fakultatywnie) możliwość przejścia w ciągu trzech dni odcinka szlaku pielgrzymkowego Camino de Sanitago.
  6. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale.
  7. 7 kwietnia w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Przed Mszą święta adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach.
  8. 8 kwietnia – XXII Droga Krzyżowa na Majdanku – godz. 18.00. Będziemy wspólnie rozważać Mękę Pańską opartą na wspomnieniach więźniów dawnego obozu koncentracyjnego.
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Także są do nabycia czekoladowe baranki na stół wielkanocny i do koszyczka, oraz paschaliki. Dochód przeznaczony jest na pomoc poszkodowanym w wojnie w Ukrainie. Pomoc tę niesie nasza diecezjalna CARITAS.
  11. CARITAS wciąż poszukuje miejsc noclegowych dla gości z Ukrainy. Jeśli ktoś chciałby przyjąć do siebie uchodźców może zgłosić się telefonicznie pod numerem 781 084 233 lub mailowo na adres ukraina.caritas.lublin@gmail.com