Dożynkowy powrót do normalności…

Ostatnia niedziela sierpnia była dniem wdzięczności Bogu za dotychczasowe plony. Pierwsza myśl jaka pojawiła się w świadomości wielu osób to … znów jest normalnie. Wierni bardzo licznie zgromadzili się w kościele. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały prawdziwe arcydzieła w postaci wieńców dożynkowych. Homilia ukazywała trud pracy rolników a jednocześnie mocna zależność od Boga. Swoje odzwierciedlenie ta prawda miała nawet w samych wieńcach, które zawierały elementy eucharystyczne. Nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się chlebem i smakołykami. Po mszy świętej dalsze świętowanie miało miejsce w remizie OSP w Łańcuchowie. Pragnę podziękować paniom i panu sołtysowi, którzy zajęli się organizacją wydarzenia. Dziękuję też paniom, które przygotowały wieńce dożynkowe a także smakołyki oraz kulinaria na świętowanie w remizie. Piękno dożynkowych wieńców ukazuje galeria foto (fotografie Karol Stefańczuk)