CHRYSTUS W DARZE KAPŁAŃSTWA I EUCHARYSTII

Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła obchody największych świąt dla każdego katolika. Tegoroczne Triduum będzie się różniło od dotychczasowych przede wszystkim garstką wiernych uczestniczących ew kościele w celebracjach co spowodowane jest epidemia koronawirusa. Jednak żadna epidemia nie przeszkodzi nam w przeżywaniu wydarzeń paschalnych poprzez transmisje jnternetowe. Nowa sytuacja stawia nowe wyzwania i rozwiązania a także, mam nadzieję , budzi tęsknotę za osobistym udziałem w liturgii w świątyni. Mniej mniej wiernycha, ale wiecej duchowieństwa. Podczas celebracji liturgicznych Triduum Paschalnego gościmy w tym roku księży z Lublina: ks. lic. Wojciecha Iwanickiego, archidiecezjalnego duszpasterza Sluzby zdrowia, kapelana szpitala SPSK1, duszpasterza akademickiego Uniwersytetu Medycznego, asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy, kapelana KP Plocji w Świdniku,ks. Pawła Jędrzejewskiego, kapelana szpitala SPSK1, duszpasterza honorowych dawców krwi i ks. dr Grzegorza Rożylo, prefekta w ” biskupiaku”. W homilii ks. Wojciech wskazał wartość sakramentu eucharystii i nieodłącznie związanego z nią kapłaństwa.