NIE MA MIŁOŚCI BEZ KRZYŻA I NIE UDŹWIGNIESZ KRZYŻA BEZ MIŁOŚCI…

Drugi dzień Triduum Paschalnego…O godz. 16.00 celebrowaliśmy w kościele, a nie jak dotychczas przechodząc naszymi wioskami, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której tematem była Eucharystia. Liturgii upamiętniającej Mękę i śmierć Pana Jezusa przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Paweł  Jędrzejewski. W modlitwie powszechnej, niezwykle rozbudowanej jak zwykle w ten dzień, nie zabrakło wezwania w intencji dotkniętych epidemią. Adoracja Krzyża odbyła się w wymownym milczeniu, kiedy wpatrzeni w postać Jezusa kontemplowaliśmy tajemnicę Jego miłości do nas. Liturgię zakończyło przeniesienie  Najświętszego Sakramentu do symbolicznego grobu. Figura Jezusa leży otoczona hostią. Nawiązuje to do owocu męki i zmartwychwstania Chrystusa, którym jest dar Eucharystii.