XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek-wspomnieni MB Różańcowej.
 3. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Przypomnę, że przezcały miesiąc październik za odmówienie modlitwy różańcowej w kościele, kaplicy, rodzinie czy publicznym zgromadzeniu w szczytnym celu, możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
 4. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. W imieniu Ks. Rektora, wychowawców i alumnów składam serdeczne Bóg zapłać.
 5. Dzisiaj, po sumie, na plebanii spotkanie młodzieży KSM.
 6. 9 października, w środę, w godz. 9.30-12.30, w Ośrodku Zdrowia w Puchaczowie będzie możliwość zbadania wzroku. Koszt badania 10 zł. Zapisy pod nr tel. 81 757 54 80
 7. W przyszłą niedzielę, z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, w naszej parafii będziemy gośćić o Andrzeja, franciszkanina z Zamościa, przeora kościoła p.w. Zwiastowania NMP, największego XVII barokowego kościoła oo franciszkanów w Polsce, który poddany jest rewitalizacji. W czasach komunistycznych zamienionego na kino. Ojciec Andrzej będzie głosił Słowo Boże a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na to dzieło, które wpisuje się w miesiąc misyjny, bo  jest to ośrodek formacji misjonarzy franciszkańskich.
 8. Na przyszłą niedzielę przypada także XIX Dzień Papieski i zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Papieski ” Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, którą przeprowadzimy w niedzielę 20 października.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy brali udział w wyborach parlamentarnych. Wszystkich uprawnionych chcę zachęcić do wzięcia w nich udziału. Jest to nie tylko obowiązek obywatelski, ale jeśli ważą się sprawy moralne to także chrześcijański. Nie ma ugrupowania idealnego, ale pamiętajmy, że szczególnie w tych wyborach, wybór partii będzie wyborem też wartości moralnych, duchowych i zdroworozsądkowych, pomijając wymiar gospodarczy.
 10. Radnych, którzy nie pobrali kartek wypominkowych zapraszam do zakrystii. Porządek modlitwy wypominkowej: 04.11 – Ostrówek Kol.; Zalesie i Kajetanówka: 05.11- Ostrówek (sw); Górne; 06.11- Ostrówek (sz); Wólka Łańcuchowska i Kol. Łańcuchów; 07.11- Łańcuchów; 08.11- Ciechanki (od rzeki ) i Ciechanki Kol.; 09.11- Ciechanki (od Łęcznej).
 11. Bóg zapłać Ofiarodawcy za nową monstrancję i świece do kaplicy w Ostrówku.
 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 13. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela, a także Kalendarze Maryjne na 2020r.