IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – uroczystość Narodzenia Pańskiego; wtorek – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika; środa – święto Św. Jana Ap. i Ew.; czwartek – święto Św. Młodzianków
  3. Dzisiaj Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Pasterka w Ostrówku o 22.00, w Łańcuchowie o 24.00. Ofiary składane na tacę podczas pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  4. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny. We wtorek święto  św. Św. Szczepana (drugi dzień świąt). Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL. Porządek Mszy św. niedzielny.
  5.  środę św. Św. Jana Ap. i Ew. Podczas Mszy św. degustacja pobłogosławionego wina.
  6. Od czwartku rozpocznę wizytę duszpasterską. Zacznę od Zalesia (czwartek, od pierwszego numeru), w piątek Kajetanówka, w sobotę Górne I. Do Zalesia przyjadę sam. W Górnym i Kajetanówce proszę o transport. Wizytę będę rozpoczynał od godz. 9.00. Proszę przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyżyk, świece, wodę święconą z kropidłem. Chcę jasno podkreślić, że przyjęcie księdza z wizytą duszpasterską dla pobłogosławienia domu i rodziny nie jest żadnym imperatywem  a jedynie dobra wolą zapraszających. Gestem zaproszenia niech będzie otwarta furtka, a w przypadku jej braku zaproszenie w drzwiach domu. Ewentualne ofiary składane przy okazji wizyty będą przeznaczone na wymianę organów.
  7. W tym tygodniu, wzorem lat ubiegłych, także młodzież  (KSM i LSO) chce odwiedzić mieszkańców naszej parafii z kolędą. W piątek, 29 grudnia, od godziny 16 w Wólce Łańcuchowskiej, w sobotę, 30 grudnia, od godz. 15.00 w Kolonii Ostrówek. Proszę o życzliwe ich przyjęcie. Oczywiście wszystko jeszcze zależy od pogody.
  8. W sobotę Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem Św. Jakuba Ap.
  9. Zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego, w sobotę po Mszy św. wieczornej. Niech będzie to okazja do naszego wspólnego kolędowania.
  10. Przyszła niedziela będzie niedzielą Św. Rodziny. Na każdej mszy św. małżonkowie obecni na eucharystii będą odnawiać przysięgę  małżeńską.
  11. W niedzielę, 7 stycznia o godz. 18.00, z koncertem kolęd wystąpi duet z grupy VOX – Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera. Jak zapowiedzieli z nowymi aranżacjami utworów. Gorąco zapraszam. Zaproście także swoich znajomych, przyjaciół także spoza parafii.
  12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy. Bóg zapłać za ofiarowane choinki i dekorację świąteczną kościoła i kaplicy. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Także są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny.