I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie dowolne Św. Jana Damasceńskiego, prb. dK. i Św. Barbary dz. , m. ;środa – wspomnienie dowolne Św. Mikołaja; czwartek – wspomnienie Św. Ambrożego, bp., dK. ; piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. W imieniu ks. rektora, wychowawców i alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Ofiary, które będziemy zbierali do puszki w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  4. Przez cały adwent będą zbierane ofiary do puszek na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. W piątek rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Zapraszam i zachęcam do zorganizowania sobie czasu w taki sposób żeby uczestniczyć w nich przez wszystkie trzy dni. O przygotowanie posiłków dla księży w dzień spowiedzi proszę panie gospodynie z Kol. Łańcuchów wespół z pańmi z Wólki Łańcuchowskiej.
  6. W sobotę o godz. 6.00 w kościele Roraty. Przyjdźmy z lampionami.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy
  8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Są jeszcze kalendarze Maryjne na 2024 r. i świece Caritas na stół wigilijny.
  9. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Henryk Szukis z Ostrówka. Pogrzeb odbył się w sobotę. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.
  10. Jutro wspomnienie patronki min. górników. Całej Braci Górniczej życzę wstawiennictwa świętej patronki w sprawach zawodowych i osobistych, górniczego Szczęść Boże i tyle somo wyjazdów co zjazdów pod ziemię. Szczęść Boże.