NASZA MŁODZIEŻ NA ŚDM…

24 lipca to data, która rozpoczęła naszą przygodę ze Światowymi Dniami Młodzieży. Tym razem celebracje odbyły się w Portugalii, w samym sercu Lizbony. Nasz KSM z dumą reprezentował polską młodzież na tle narodowości z całego świata!
Pierwszy tydzień diecezjalny spędziliśmy na poznawaniu portugalskiej kultury i integracji, a codzienne msze w języku polskim, francuskim i portugalskim dały nam możliwość zjednoczenia się i stworzenia wspaniałej wspólnoty. Złożyliśmy także wizytę Matce Najświętszej w Fatimie, gdzie zostawiliśmy swoje modlitwy i troski.
Kolejne dni, mimo że intensywne przyniosły ze sobą dobre owoce. W Lizbonie przeżywaliśmy ostatnie dni naszej pielgrzymki. Poprzedzające katechezy przygotowały nas na drogę krzyżową, czuwanie oraz Eucharystię, którym przewodniczył papież Franciszek.
Doświadczenie niesamowite, dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu oraz za modlitwy w naszej intencji. Jednocześnie pragniemy zaprosić na kolejne ŚDM, które odbędą się za 4 lata w … Seoulu! (oprac. Anna Mitrus)