IV NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie Św. Atanazego, bp., dK.; środa – uroczystość NMP KRÓLOWEJ POLSKI, główna patronka Polski, czwartek – Św. Floriana, m. patrona min. strażaków, sobota – święto Św. Filipa i Jakuba, App.
 3. Od dnia dzisiejszego do 6 maja obchodzone są kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. Rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe: w Ostrówku w dni powszednie o 16.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00, w Łańcuchowie w dni powszednie po Mszy św, w niedzielę po sumie.
 5. Przez cały miesiąc maj do puszek zbierane są ofiary na Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom – Nadzieja Radości.
 6. 2 maja Dzień Flagi Narodowej. Wywieśmy flagi przy naszych posesjach.
 7. W środę uroczystość NMP Królowej Polski. Odpust w kaplicy w Ostrówku. Suma o godz. 12.00. Pozostałe msze św, o godz. 8 i 10 w Łańcuchowie. Słowo Boże będzie głosił ks. Marak Kwiatosz.
 8. 4 maja święto patronalne min. strażaków. Druhów strażaków i ich rodziny zapraszam na wspólną mszę w ich intencji 7 maja na godz. 12.00.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych.
 10. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji członków i członkiń KŻR z Ciechanek od Łęcznej p.w. MB Płaczącej Archikatedralnej.
 11. Ofiary, które będziemy składali na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 12. W dniach 17 – 24 października organizujemy pielgrzymkę ITALIA GRANDE. W programie min. Monte Cassino, Neapol, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Seracapriola, Lanciano, Manopello, Rzym, Watykan. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii.
 13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 14. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
 15. Z naszej wspólnoty odeszły do Pana sp. Irena Maśluch z Ostrówka. Pogrzeb odbył się w środę, Śp. Bronisława Okal z Łańcuchowa, pogrzeb we wtorek, 2 maja o godz. 13.00, o 12.30 różaniec w kościele. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.