W PODZIĘKOWANIU DRUHOM STRAŻAKOM…

4 maja przypada wspomnienie Św. Floriana, patrona między innymi strażaków. W naszej parafii dziękowaliśmy naszym bohaterom w niedziele 5 maja podczas sumy o godz. 12.00. Uroczystość zgromadziła druhów wraz z rodzinami ze wszystkich jednostek na terenie parafii: z Łańcuchowa, Zalesia, Ciechanek, Ostrówka, Kol. Ostrówek. W ewangelii na 6 niedzielę wielkanocy czytaliśmy ewangelię, w której Jezus mówi o miłości. Największą z nich jest ta, gdy ktoś życie swoje oddaję za przyjaciół swoich. Strżacy wyjeżdżają do akcji z taka właśnie miłością w sercu. Ryzykują swoje życie aby ratować życie innych. Z pomyślnie zakończonych akcji wracają faktycznie z pełną radością w sercach. Dziś za ich ofiarność i oddanie w służbie serdecznie im dziękujemy. Po mszy świętej, na parkingu przy kościele prezentowali swóje pojazdy i sprzęt ratowniczy, którym dysponują.