XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: piątek – święto Św. Marii Magdaleny; sobota – święto Św. Brygidy, z., patronki Europy.
  3. Dzisiaj w naszym kościele odbywa się promocja książki ” Cuda Eucharystyczne pod lupą nauki”. Mam kilka książek do nabycia w cenie 35 zł.
  4. W piątek odpust w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej. Suma o godz. 12.00.
  5. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na MIVA Polska – dla polskich misjonarzy.
  6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Santiago i Fatimy proszę o wpłacanie zaliczki i uzupełnianie danych.
  7. W minionym tygodniu zakupiliśmy nowy rzutnik do kościoła.
  8. W dniach od 25 – 27 lipca przy plebanii będzie stacjonował DENTOBUS, w którym będą świadczone usługi stomatologiczne dzieciom i młodzieży do 18 r. życia. Zapisy w zakrystii.
  9. „Drogowskazy wiary” – pod takim hasłem 3 sierpnia 2022 r. wyruszy 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli nasz Fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Zapisy w parafiach trwają do 25 lipca. Od 26 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce to 85 zł – dla rodzin: 2 osoby – 140 zł, 3 osoby i więcej – 190 zł.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy
  11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.