II NIEDZIELA ADWENTU

2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie Św. Ambrożego, bp., dK.; środa – uroczystość Niepokalane Poczęcie NMP
  3. Ofiary zebrane na tacę 8 grudnia będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Ofiary, które zbierzemy do puszki w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  4. W piątek, od godz. 9.00 chcę odwiedzić chorych w domach. Będą to odwiedziny ze spowiedzią na święta. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.
  5. Z powodu spowiedzi w parafiach sąsiednich w sobotę nie będzie spotkania z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Zapraszam na Msze święte roratnie w soboty na godz. 6.00. Przychodzimy z lampionami.
  7. Jest decyzja Kurii odnośnie wizyty duszpasterskiej w tym roku. Dopuszczone są odwiedziny wiernych w domach, którzy zaproszą księdza. Z tej też racji, wzorem roku ubiegłego, dostępne są listy wiosek, na które proszę aby wpisywali się ci, którzy chcą zaprosić księdza do domu z prośbą o błogosławieństwo dla rodziny. W tym roku w wizycie duszpasterskiej będzie pomagał dn Marcin.
  8. O rozniesienie opłatka mieszkańcom Zalesia poprosiłem pana Romana Siudę.
  9. ”Święta – każdy dla każdego”
    Święta to czas miłości i dobroci. Nawet najdrobniejszy gest, jeżeli pochodzi z głębi serca, może wywołać uśmiech u drugiej osoby. Podaruj taki prezent w tym roku!
    Nasz KSM organizuje konkurs na Bożonarodzeniową kartkę świąteczną. Techniki są dozwolone – liczymy na waszą kreatywność. Pamiętajcie, że liczy się przede wszystkim gest. Po ogłoszeniu wyników i przyznaniu nagród, kartki trafią do osób chorych w naszej parafii.
    Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 grudnia. Prace proszę składać w kancelarii parafialnej, do skrzynki pocztowej lub w zakrystii. Ogłoszenie wyników i galeria prac 19.12.2021.
    Zapraszamy do wspólnej zabawy!
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela (w cenie 8 zł). Świece Caritas na stół wigilijny.
  12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy
  13. Dobiegły końca nasze rekolekcje adwentowe. „O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie…” Księże Waldku trudno znaleźć  piękniejsze słowa niż te proroka Izajasza, na wyrażenie wdzięczności za to, że mimo tak wielu trudności podjąłeś się przeprowadzenia nas przez ten święty czas rekolekcji. Z okazji zbliżających się świąt życzymy obfitości łask od Nowonarodzonego. Niech Cię wspiera w Twoich duszpasterskich inicjatywach, a przede wszystkim niech Cię obdarzy dobrym zdrowiem na długie lata kapłańskiego posługiwania.
  14. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Józef Dudek z Wólki Łańcuchowskiej, pogrzeb odbył się w czwartek i śp. Alfred Kowalczyk z Zalesia, pogrzeb odbył się w sobotę. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.