I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – święto Św. Andrzeja, Ap.; piątek – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prb.; sobota – wspomnienie dowolne Św. Barbary, dz., m.
 3. Dzisiaj, okresem Adwentu, rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Ofiary zbierane do puszek przez cały Adwent przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zapraszam na Msze święte roratnie w soboty na godz. 6.00
 4. W imieniu księdza rektora, wychowawców i alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 5. Dzisiaj o godz. 17.00 w kościele koncert, Kantata ku czci Św. Jana Pawła II, czciciela Bożego Miłosierdzia w wykonaniu Dariusza Tokarzewskiego (grupa VOX) z towarzyszeniem zespołu muzycznego pod kier. Piotra Jankowskiego. wstęp wolny. Zapraszam.
 6. W piątek rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe. Będzie nam w nich przewodniczył ks. kan. dr Waldemar Sądecki. Msze święte w piątek i sobotę w Łańcuchowie o godz. 9.00 i 17.00, w Ostrówku o 12.00. Spowiedź w sobotę 45 min przed każdą mszą. O przygotowanie posiłku księżom spowiadającym (śniadanie i kolacja) proszę panie z Zalesia.
 7. W sobotę odpust w par. Św. Barbary w Łęcznej. suma o godz. 11.30.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek przed Mszą Świętą adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek z powodu rekolekcji nie będzie odwiedzin chorych w domach.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 10. Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Są także kalendarze na 2022 r.
 11. W sobotę wspomnienie Św. Barbary, patronki min. górników. Wszystkim braciom górnikom życzę opieki ich patronki, bezpiecznych zjazdów pod ziemię, pracy i powrotów do domu. Szczęść Boże.
 12. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Jan Stadnik z Ostrówka. Pogrzeb w środę o godz. 13.00, o 12.30 różaniec w kościele. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.