XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie Bł. Ignacego Kłopotowskiego; środa – święto Narodzenie NMP.
 3. Dzisiaj Dzień Solidarności z Afgańczykami. Po Mszy św. zbiorka ofiar do puszek. Za tydzień zbiorka ofiar do puszek na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.
 4. W sobotę o godz. 9.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Do przyszłej niedzieli włącznie młodzież klas ósmych i starsi proszeni są o zapisywanie się na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. Dzisiaj Dożynki Powiatowe w Puchaczowie. Zapraszam w imieniu organizatorów. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszych dożynek parafialnych, paniom , które upiekły ciasta, przygotowały inne potrawy i wszystkim zaangażowanym.
 7. Burmistrz Miasta Łęczna przypomina: wrzesień to ostatni miesiąc trwania obowiązkowego Spisu Powszechnego. Już w najbliższy wtorek 7 września w godz. 11.00 – 17.00 w sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Łęcznej będzie można dokonać obowiązku spisowego bezpośrednio z rachmistrzem. Nie ma rejonizacji. Spisać może się każdy chętny.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Kazimierz Bukszyński, pogrzeb odbył się w piątek. Zmarł też pochodzący z naszej parafii śp. Eugeniusz Słowikowski. Pogrzeb jutro o godz. 14.00, o 13.30 różaniec w kościele. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.
 11. Ze względu na transmisję beatyfikacyjną w przyszłą niedzielę suma o godz. 17.00