XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Ireneusza, bp.,m.; wtorek – uroczystość Św. Piotra i Pawła, App.; sobota – święto Św. Tomasza Apostoła.
  3. We wtorek, w uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła Msze św. w Łańcuchowie o godz.8.00 i 17.00, w Ostrówku o godz.10.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone sa na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  4. W dniach od 29 czerwca do 3 lipca w Archikatedrze Dni Maryjne przygotowujące do świeta MB Płaczącej. Główne uroczystości w sobotę. Msza św . pontyfikalna o godz.19.00 Przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi  Bp Stanislav Stolárik, biskup diecezji rożnawskiej (Słowacja). Po Mszy świętej procesja różańcowa ulicami miasta.
  5. W przyszłą niedzielę, w związku z transmisją mszy św. w TYP3 Lublin z Łańcuchowa zmiana porządku Mszy świetych. O godz. 8.00 Msza św. w Ostrówku (intencja, która była zamówiona na godz. 10.00). O godz. 10.00 – Msza św. transmitowana przez TVP3 Lublin (intencja z godz. 8.00) i o godz. 12.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach.
  7. Raz jeszcze chcę podziękować wszystkim za przygotowanie uroczystości odpustowej i mojego jubileuszu święceń kapłańskich. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej, Kołom Gospodyń Wiejskich, LSO, Szafarzom Nadzwyczajnym Najśw. Sakr., katechetom , pani Soltys, Kołom Żywego Różańca oraz chórowi wraz z panem Pawłem. Chór naprawdę wzbudził ogromny podziw. Wręcz pytano mnie skąd ten chór przyjechał. Dziękuję wszystkim za obecność i modlitwę.
  8. W dniach 19 -26 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Program obejmuje udział w modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała, trzydniowy pobyt w Medjugorie, Mostar, Blagaj, Neum, Kravica (z wypoczynkiem pod wodospadami) a także jeden dzień nad Adriatykiem. Koszt 850 zł, 240 Euro i 80 Euro na bilety wstępu i miejscowych przewodników. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
  11. Z naszej wspólnoty odeszla do Pana śp. Teresa Kot z Ciechanek. Pogrzeb w środę o godz. 14.00, o 13.30 różaniec. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.