XII NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, z.; czwartek – uroczystość NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA.
  3. W czwartek przypada nasz główny odpust parafialny. Msze święte w Łańcuchowie o godz.12.00 i 17.00. Podczas sumy, której będzie przewodniczył ks. Bp. Mieczysław Cisło, będziemy liturgicznie świętować 25-lecie święceń kapłańskich ks. proboszcza. Suma będzie transmitowana. W środę o godz. 17.00 Msza święta na cmentarzu w intencji zmarłych parafian (o ile pozwoli pogoda). gdyby padało ta Msza święta będzie sprawowana w kościele.
  4. Porządkując groby przed odpustem pamiętajmy o segregacji odpadów, a najlepiej w miarę możliwości zabierzmy je ze sobą.
  5. W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Msze święte w Łańcuchowie o godz. 8.00, w Ostrówku o godz. 9.00.
  6. O ile nie pogorszy się sytuacja pandemiczna, w dniach 19 -26 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Program obejmuje udział w modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała, trzydniowy pobyt w Medjugorie, Mostar, Blagaj, Neum, Kravica (z wypoczynkiem pod wodospadami) a także jeden dzień nad Adriatykiem. Koszt 850 zł, 240 Euro i 80 Euro na bilety wstępu i miejscowych przewodników. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. Najbezpieczniej będą się czuły osoby zaszczepione. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że podczas Jakubek tegorocznych będzie u nas działał mobilny punkt szczepień szczepionką jednodawkową.
  8. Wójt Gminy Puchaczów jako Gminny Komisarz Spisowy przypomina o obowiązku dokonania  spisu powszechnego w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2021 r. który trwa od kwietnia do 30 września 2021 r. Dziś jeszcze możecie państwo spisać się tylko on line lub telefonicznie ale mamy informację już w przyszłym tygodniu zostanie udostępniona rachmistrzom możliwość bezpośredniego spisywania mieszkańców, liczymy że zwiększy to udział Państwa w spisie. Póki co proszę pamiętać, że na terenie gminy są 2 panie rachmisztrz – nie możemy podawać ich danych, ale jeśli Państwo mają obawy czy to któraś z nich do Państwa dzwoni to proszę poprosić ich o podanie danych i o telefon następnego dnia i proszę zadzwonić do gminy celem potwierdzenia ich tożsamości. Panie rachmistrz dzwonią z numeru 22 828 88 88 nie odrzucajcie więc takich  połączeń myśląc że to coś innego!. Proszę pamiętać że spis jest naszym obowiązkiem a jego domowa w skrajnym przypadku może zakończyć się nałożeniem grzywny przez Sąd. W trakcie spisu rachmistrz musi zapytać o PESEL nie jest to nic niebezpiecznego, ale nigdy nie zapyta o numer dowody czy kwestie związane z Państwa pieniędzmi. Podawane przez Państwa dane są anonimizowane co oznacza, że po dokonaniu spisu nie bezie możliwości połączenia informacji z osobą od której ona pochodzi.
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
  11. W środę Dzień Ojca. Wszystkim, którzy mają zaszczyt być ojcami życzę aby dla swoich dzieci i żon byli oparciem, wzorem do naśladowania, ostoją bezpieczeństwa. Drodzy ojcowie zapatrzcie się w Św. Józefa i od niego uczcie się ojcostwa, wierności Bogu i za jego wstawiennictwem pokonujcie pokusy złego.