I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Intencje Mszy świętych wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Katedry Świętego Piotra Ap.
  3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. przypomnę, że za ich odprawienie możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  4. W poniedziałek wpłynęło do Ks. Abpa pismo z prośbą o wpisanie naszego kościoła jako kościoła stacyjnego w Roku Jakubowym 2021/2022. Jeżeli uzyskamy aprobatę Penitencjarii Apostolskiej będziemy jednym z dwóch kościołów stacyjnych na wschód od Wisły. a to oznacza, że przybywając do naszego kościoła, będąc  wstanie laski uświęcającej lub korzystając ze spowiedzi, uczestnicząc w Eucharystii lub tylko przyjmując  Komunię Świętą, pozostawszy na chwili rozważania zakończonej Modlitwą Pańską będzie można uzyskać odpust zupełny.
  5. W przyszłą sobotę, o godz. 9.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
  6. Trwa renowacja posadzki. Przepraszam za wszelkie utrudnienia.
  8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
  9. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Krystyna Kanaszewska. Pogrzeb odbył się w czwartek. Wczoraj pochowaliśmy śp. Leokadię Zabłotną, niegdyś naszą parafiankę. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.