XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prb.; czwartek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dz., dK.; piątek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; sobota – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, bp.
  3. Chcę przypomnieć, że od tygodnia jesteśmy w strefie czerwonej. Przybywa zarażonych covid w naszej parafii. Proszę nie lekceważyć wytycznych Ministerstwa Zdrowia – zasłaniać usta i nos w przestrzeni publicznej, często myć i dezynfekować ręce, unikać dużych skupisk ludzkich. Także w kościele i kaplicy może przebywać do 50 % zwykle uczestniczących wiernych. Zawieszamy też odwiedziny chorych w domach.
  4. Ofiary zbierane do puszek dzisiaj przeznaczone są na Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje – Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.
  5. Dzisiaj po sumie kończy się nasza wystawa ikon. Po sumie będzie można zakupić upatrzone przez siebie ikony.
  6. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Przypomnę, za wspólnotową modlitwę można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  7. W piątek przypada 42 r. wyboru Kard. Wojtyły na Papieża. Niech będzie to dzień naszej modlitwy dziękczynnej za Papieża Polaka.
  8. Radnych, którzy nie odebrali jeszcze kartek wypominkowych proszę o ich odbiór i dostarczenie wiernym. Proszę też, aby ktoś rozniósł wypominki w Zalesiu.
  9. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
  11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.