XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Św. Bartłomieja, Ap.; środa – uroczystość MB Częstochowskiej; czwartek – wspomnienie Św. Moniki; piątek – wspomnienie Św. Augustyna, bp., dK.; sobota – wspomnienie – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.
  3. Ofiary składane dzisiaj do puszki przeznaczone są na  fundusz ” Tornister Pełen Uśmiechu”. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszki na ” Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”
  4. Dzisiaj o godz. 12.00 w kościele Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w naszym kościele odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Bardzo proszę aby na tę Mszę świętą przyszły przede wszystkim osoby, których dotyczy to wydarzenie (rodzina dzieci pierwszokomunijnych). Zachęcam do udziału we Mszy św. o godz. 8.00 lub 10.00 w Ostrówku. Jeżeli ktoś jednak zdecyduje się przyjść na godz. 12.00 bardzo proszę pozostać na zewnątrz kościoła, a kościół udostępnić dzieciom i rodzicom.
  6. Jutro, w poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców
  7. Spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą w sobotę o godz. 8.00. Zachęcam do spowiedzi także rodziców.
  8. W związku z coraz częstszymi przypadkami kremacji zwłok chcę poinformować iż jest ona możliwa pod konkretnymi warunkami. Przede wszystkim kremacja nie może zaprzeczać podstawowej prawdzie o zmartwychwstaniu i prawdom wiary i moralności. Po drugie Msza św. odbywa się przy trumnie z ciałem, po niej następuje kremacja zwłok i złożenie urny do grobu. Zachowajmy taki porządek. Niezręcznie jest gdy ktoś przychodzi i dopiero w kancelarii informuje, że zwłoki zostały skremowane. Trudno wtedy pogodzić samą liturgię (teksty) do zaistniałej sytuacji. Wciąż podstawową i zalecaną formą pozostaje pochówek ciała w grobie.
  9. W sobotę o godz. 18.00 w Łańcuchowie msza święta za zbiorowa za wstawiennictwem Św. Jakuba Ap.
  11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
  12. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Tomasz Wójcicki z Kol. Ostrówek, pogrzeb odbył się w środę; + Stefania Blacharska z Zalesia, pogrzeb odbył się w czwartek i + Władysława Rzepecka, pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.30, o 14. 00 różaniec w kościele. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.