NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

2. Kalendarz liturgiczny: czwartek – uroczystość Św. Wojciecha, bp., głównego patrona Polski; sobota – święto Św. Marka, Ew.
  3. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze Nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego ( np. Jezu ufam Tobie).
  4. Także dzisiaj święto patronalne Caritas.
  5. Od jutra w celebracjach liturgicznych może uczestniczyć 1 os. na 15 m.kw. powierzchni kościoła. Jednak wszyscy uczestnicy liturgii muszą mieć zasłonięte usta i nos., także służba liturgiczna. Z tego obowiązku zwolniony jest tylko kapłan w momencie sprawowania sakramentów. Kościół to powierzchnia 300 m.kw. więc może być wewnątrz 20 osób plus służba liturgiczna. Kaplica 150 m.kw. – 10 osób plus służba liturgiczna. Poprzednie limity mówiły o 5 os. licząc wewnątrz i na zewnątrz łącznie.
  6. Myślałem, że nie będę musiał nigdy tego mówić, ale niestety sytuacja związana z epidemią dotyka finansowo także parafię i jej funkcjonowanie. Ze względu na limity osób „stopniała” drastycznie ofiara na tacę a to z niej opłacane są wszystkie rachunki i ponoszone koszta bieżącego funkcjonowania parafii. W związku z tym, idąc za sugestią ks. abpa zwracam się do Was kochani z prośbą o wpłacanie ofiar na konto parafii ( taca na konto) 26 8689 0007 4006 4664 2000 0010 . W ostatnich dniach zapłaciłem rachunki za gaz i energię elektr. ( plebania i kościół) oraz uiściłem opłaty do Kurii co dało kwotę ponad 5000 zł. Do potrzeb transmisji Mszy świętych zakupiłem potrzebny sprzęt za blisko 1000 zł. Nie została także zebrana składka kwartalna ( tylko trzech radnych zebrało). Rozumiem, że wszyscy ponosimy skutki epidemii i odbija się ona na finansach wszystkich, ale też wszyscy musimy zjednoczyć się w odpowiedzialności za bieżące funkcjonowanie parafii. Planowaliśmy inwestycje na wiosnę, które też stoją pod znakiem zapytania w obecnej sytuacji.
  7. Zapraszam do oglądania transmisji Mszy świętych z naszego kościoła w niedziele o godz. 12.00. Wchodzi się na stronę parafii, w aktualności i na samym dole zakładka Transmisja Mszy świętej na żywo i klikamy Transmisja.