NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ

1. Intencje mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.

2. Do nabycia są ” Chlebki Dobroci”w cenie 6 zł, które można włożyć do koszyczka ze święconką. Podobnie jak za świece na stół wigilijny dochód z tych chlebków przekazujemy do Caritas na pomoc potrzebującym.

3. Dziś kiermasz ciast organizuje Koło Gospodyń Wiejskich z Zalesia i Górnego

4. W tym tygodniu kończymy okres Wielkiego Postu. W Wielki Czwartek w Archikatedrze o godz. 10.00  pod przewodnictwem J.E Ks. Abpa Stanisława Budzika będzie celebrowana Msza Krzyżma podczas której będą poświęcone oleje chorych i krzyżma. Wieczorem o godz. 17.00 Msza Wieczerzy Pańskiej upamiętniająca Ostatnią Wieczerzę Pana Jezusa z Apostołami. Po Mszy Sw. do godz. 22.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie odmówi przed wystawionym Najświętszym Sakramentem strofy: Przed tak wielkim Sakramentem… W Wielki Piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa od remizy w Wólce Łańcuchowskiej do kościoła. Na Drogę Krzyżową, wzorem lat ubiegłych, weźmy ze sobą krzyże. Ok.godz. 17.30, po Drodze Krzyżowej Liturgia Męki Pańskiej upamiętniająca męczeńską śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Nie wyznaczam poszczególnych wiosek czy wspólnot niech to będzie czas na osobiste spotkanie z Panem Jezusem. Mam nadzieję, że ani przez chwilę nie będzie sam. Post ścisły. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który podczas uroczystej Liturgii będzie uczestniczył w adoracji Krzyża.  W sobotę do południa święcenie pokarmów: w Łańcuchowie od 8 do 11 o każdej pełnej godzinie. W Ostrówku o godz. 12.00. Wzorem lat ubiegłych proszę o umożliwienie dotarcia osobom starszym i samotnym. Od 12.00 do 16.00 przerwa w adoracji Najświętszego Sakramentu ( sprzątanie kościoła). Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00, którą zakończy procesja rezurekcyjna. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w trakcie Liturgii Wigilii Paschalnej odnowi przyrzeczenia chrzcielne. Aby w pełni przeżyć klimat tych świąt zachęcam do uczestnictwa w całym Triduum Paschalnym. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek nie kończy się błogosławieństwem, ta liturgia będzie trwać aż do zakończenia Wigilii Paschalnej.

5. W środę zapraszam chętnych do sprzątania kościoła na święta. Niech nie będą to tylko osoby, na które przypada kolejka sprzątania. Zapraszam także do sprzątania kościoła w sobotę po godz. 12.00. Pracy będzie sporo. Zmobilizujmy się proszę. Wieczorem już będziemy dekorować Ciemnicę i Grób Pana Jezusa.

6. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.