VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: środa – Środa Popielcowa
 3. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Podczas każdej Mszy świętej udzielany jest sakrament chorych.
 4. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na Fundusz Wschodni.
 5. W środę, Środa Popielcowa, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy św. w Łańcuchowie o godz. 8.00 i 17.00, w Ostrówku o godz. 10.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem.
 6. W środę obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia,ż prawem zaś postu wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki, w Ostrówku o 16.15, w Łańcuchowie po Mszy św. Gorzkie Żale w niedziele w Ostrowku po Mszy o godz. 10.00, w Łańcuchowie po sumie. Zapraszam na te nabożeństwa.
 8. Dzisiaj w kościele prezentujemy obraz MB Częstochowskiej, który przywiozłem w czwartek. Obraz jest malowany ręcznie, na płótnie naklejonym na deski. Posiada wymiary oryginału i jest wierną kopią oryginału co potwierdza certyfikat sygnowany przez Przeora Jasnej Góry.
 9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 11. W związku z brakiem minimalnej liczby uczestników i większe zainteresowanie jesiennym terminem pielgrzymka zostaje przeniesiona na październik (8 -16 października). zostaną wprowadzone też zmiany w programie tak żeby wyjazd był jeszcze atrakcyjniejszy. Szczegóły podam jak tylko będzie już dopięty program. Zapisy natomiast już od dzisiaj. Mogę tylko dodać, że pilotem będzie p. Jadwiga Motyka. Serdecznie zapraszam i proszę o zgłoszenia chętnych