IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: środa – wspomnienie Św. Jana Bosko, prb.; piątek – święto Ofiarowanie Pańskie.
 3. Dzisiaj dzień chorych na trąd. Po każdej mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla trędowatych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach.
 5. W sobotę o godz. 8.30 różaniec w kościele dla KŻR, o 9.00 – Msza św.
 6. W piątek święto Ofiarowanie Pańskie (MB Gromnicznej). Msze św. w Łańcuchowie o godz. 8.00 i 17.00, w Ostrówku o godz. 10.00.
 7. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcam do przekazania 1,5 % podatku na Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum Św. Anny. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 8. W piątek zakończyłem wizytę duszpasterską. Dziękuję serdecznie za bardzo życzliwe przyjmowanie mnie w Waszych domach. Nie odwiedziłem ok. 60 rodzin (nieobecni w domach w dniu wizyty). Zauważyłem niepokojącą praktykę przekazywania kopert z ofiarą od nieobecnych rodzin sąsiadom. Bardzo proszę przekazujących i przyjmujących o zaprzestanie takiej praktyki. JA NIE PRZYCHODZĘ PO PIENIĄDZE A PO TO ŻEBY SIĘ WSPÓLNIE Z RODZINĄ POMODLIĆ I UDZIELIĆ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA RODZINIE !
 9. Trwają prace przy organach w kościele. Wczoraj był pan organmistrz. Mam zapewnienie, że będą wykonane do Bożego Narodzenia a w miarę możliwości nawet wcześniej.
 10. Przypominam o trwających zapisach na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii w roku jubileuszu 125 lat obecności relikwii Św. Jakuba Ap. w naszym kościele.
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 12. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela
 13. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Leszek Gajkoś z Kol. Ciechanki. Pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.