II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: środa – wspomnienie Św. Ambrożego, bp, dK.; czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 3. Porządek Mszy świętych w czwartek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP :w Łańcuchowie o godz. 8.00 i 17.00, w Ostrówku o godz. 10.00.
 4. Zapraszam na Roraty w sobotę na godz. 6.00. Przychodzimy z lampionami.
 5. Rekolekcje i spowiedź w tym tygodniu: poniedziałek – par. Św. Józefa, wtorek – par. Św. Marii Magdaleny, sobota – par. Św. Barbary i par. Św. Izydora w Ciechankach
 6. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej otrzymają łańcuszki z Cudownym Medalikiem.
 7. Za dwa tygodnie, 18 grudnia, chcę spotkać się z Radą Parafialną na spotkaniu opłatkowym.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Kalendarze maryjne na 2023 r. , świece Caritas na stół wigilijny.
 10. Dziś w liturgiczne wspomnienie Św. Barbary, trudno nie pamiętać o braciach górnikach. Barbórka bierze nazwę od świętej patronki. Życzymy całej braci górniczej  z naszej parafii, regionu i  nie tylko aby święta patronka ochraniała ich płaszczem swojej opieki. Bezpiecznej pracy dającej satysfakcję, tyle samo zjazdów pod ziemię jak i powrotów do domów, do kochających żon i dzieci. Trzymania się górniczych tradycji a zatem tradycyjnego Szczęść Bożę!
 11. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy organizacji rekolekcji i dobrym przeżyciu tego czasu: paniom, które w dniu wczorajszym zadbały o kulinaria, szafarzom, LSO, panu organiście, parafianom, którzy uczestniczyli w tym świętym czasie. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem ks. Mariana Matusika. Przyzwyczaiłem się mówić do niego ojcze i tak już zostanie , szczególnie po wspólnie przeżytym czasie w Ognisku Światła i Miłości. Faktycznie , przez ten czas pobytu ojca w naszej parafii czułem się jak przy ojcu. W imieniu swoim i parafian dziękuję za trud wygłoszenia do nas rekolekcji, za osobiste świadectwo wiary. z okazji zbliżających się świąt życzymy aby Nowonarodzony nieustannie umacniał swoja mocą i tak jak pomagał w pokonywaniu złego, pomagał w pokonywaniu wszystkich doczesnych trudności.