XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prob.; wtorek – wspomnienie Św. Wacława, m.; środa – święto Św. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA; czwartek – wspomnienie Św. Hieronima; piątek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz., dK; sobota – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w Ostrówku o 16.15, w Łańcuchowie po Mszy św. W niedziele w Ostrówku po Mszy św. o godz. 10.00, w Łańcuchowie po sumie.
 4. Październik to miesiąc wielkiej łaski Bożego Miłosierdzia. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie odmówi różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, kiedy wielu gromadzi się dla pobożnego celu.
 5. 1 października dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają różańce. Poświęcenie różańców przed nabożeństwem dla dzieci uczących się w Ostrówku w kaplicy, dla dzieci uczących się w Łańcuchowie w kościele.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek będę odwiedzał chorych w domach od godz. 9.00
 7. Ofiary, które będziemy zbierali na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
 8. Wójt Gminy Puchaczów informuje że w dniach od 27 września do 30 września 2021 r. zapewnił dyżur Gminnego Biura Spisowego w godzinach od 8.00 do 18.00, (w poniedziałek i czwartek w budynku USC we wtorek i w środę w budynku głównym przy Lubelskiej 22). W ostatnim dniu spisu tj. 30 września pracujemy do  czasu spisania wszystkich chętnych.
 9. Druhowie OSP w Łańcuchowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji ” Strażaków wspieraj, elektronarzędzia zbieraj”. Zużyte elektronarzędzia, sprzęty AGD można dostarczyć na plac przy remizie lub wystawić przy swojej posesji. Pierwsza taka zbiórka odbędzie się w sobotę 2 października w godz. 9.00 – 12.00 w Wólce i Łańcuchowie. Odbiór elektrośmieci z innych miejscowości można zgłaszać pod nr tel. 663 485 100 lub 506 146 631. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela a także Kalendarze Maryjne na 2022 r.
 12. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Ignacy Jamro z Ciechanek. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00, różaniec o 11.30. a także śp,. Janina Okapa z Kajetanówki. Pogrzeb we wtorek o 14.00, o 13.30 różaniec. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.