X NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy Świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej; środa – święto – Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego; piątek – uroczystość NAJSWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA; sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  3. Dzisiaj przypada druga rocznica śmierci Śp. abpa Bolesława Pylaka.
  4. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na świątynię Opatrzności Bożej.
  5. Od dzisiaj do swojej posługi odwiedzin chorych wracają szafarze nadzwyczajni Najświętszego Sakramentu. Przypominam o godnym przyjmowaniu Jezusa Eucharystycznego przez domowników (przyklęknijmy, wyłączmy telefon, radio, tv, włączmy się do wspólnej modlitwy)
  6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej, która będzie sprawowana o godz.17.00 procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców następujących wiosek: Ołtarz I – Zalesie, ołtarz II – Kajetanówka, ołtarz III – Górne I, ołtarz IV – Górne II. Zapraszam też dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do różańca.
  7. W piątek, ze względu na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Ofiary, które będziemy zbierali w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.