NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM…

W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła grupa 21 osób w naszej parafii przyjęła Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Sakramentu udzielił ks. biskup Adam Bab, najbardziej „młodzieżowy” z biskupów naszej diecezji. W homilii mówił o lękach jakie przeżywają młodzi ludzie, zwłaszcza na progu edukacji w nowych szkołach średnich. Podkreślił, że każdy jest wyjątkowy i jedyny, każdy wyszedł spod „ręki” Pana Boga. Duch Święty, którego młodzi otrzymują w sakramencie bierzmowania ma im dodać odwagi aby mogli przezwyciężać wszystkie lęki. Jego mocą mają być mężni, jak to deklarowali, nie tylko w wyznawaniu wiary i postępowaniu według jej zasad. W darze ołtarza młodzież przyniosła świecznik. Bierzmowali otrzymali Pismo Święte, którego lektura niech umacnia ich wiarę.