ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; środa – wspomnienie Św. Filipa Nereusza; czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej.
  3. Dzisiaj śpiewając uroczyście Veni Creator możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  4. W poniedziałek porządek Mszy św. będzie następujący o godz. 8.00 i 17.00 w Łańcuchowie, o godz. 10.00 w Ostrówku. Podczas mszy św. o godz. 17.00 ks. bp Adam Bab udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Przypominam aby kandydaci zabrali ze sobą formularze.
  5. W sobotę poświęcenie pól dla pozostałej części parafii. W tym roku zaprasza Kol. Łańcuchów, Kajetanówka i Górne. Spotkamy się przy zjeździe na drogę w kierunku dawnej pieczarkarni (pomimo, że krzyż w Kol. Łańcuchów zostanie po drugiej stronie drogi) i pójdziemy drogą w kierunku dawnej pieczarkarni na Górne zatrzymując się kolejno przy jeszcze trzech krzyżach. Msza będzie przy ostatniej stacji. Po ceremonii będzie niespodzianka. Gdyby pogoda spłatała figla spotkamy się w kościele na Mszy świętej.
  6. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na nabożeństwa majowe.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Są także książeczki Wszystko o Świętym Józefie.
  9. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Stanisław Giszczak z Ostrówka. Pogrzeb odbył się w czwartek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.
  10. Zbliża się Dzień Matki. Wszystkim mamom, najukochańszym osobom na świecie, życzę życzliwości i miłości dzieci, zdrowia i Bożego błogosławieństwa