Z MODLITWĄ O OBFITE PLONY…

Maj, tradycyjnie już, to miesiąc modlitw o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy i obfitość plonów, zwanej tradycyjnie poświęcenie pól. Ze względu na pandemię nie odbyła się ta modlitwa w roku ubiegłym, ale w obecnym i owszem… Nie zabrakło także procesji do czterech ołtarzy wśród pól z modlitwą i śpiewem. 22 maja, w sobotę modlitwa odbyła się z mieszkańcami Ostrówka i Kol. Ostrówek. Modlitwę zwieńczyła Eucharystia. Tydzień później z mieszkańcami pozostałej części parafii. Tym razem, ku nie zadowoleniu niektórych parafian, nie było procesji a tylko msza święta w kościele z modlitwą błogosławieństwa. A stało się to za sprawą nie korzystnych prognoz pogody zapowiadających burze i kłębiących się chmur. Za to bardziej rozbudowana była druga część – integracja, spotkanie przy grillu. Tak to już jest, że rolnik zawsze spogląda w niebo za deszczem lub za słońcem….