VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny: piątek – święto Św. Macieja , Ap.
 3.  Do dnia 14 maja 2021 r. zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem, że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się:
  1) w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, znajduje się w nich, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15m2 powierzchni, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu, oraz że uczestnicy realizują nakaz zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 25 ust.1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny;
  2) na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie i realizują nakaz zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 25 ust.1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.
 4. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę, podczas mszy świętej o godz. 8.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Próba dzieci rocznicowych w czwartek  godz. 17.00. Spowiedź przed rocznicą w piątek od godz.17.00 w kościele.
 5. Także dzisiaj przypada 29 r. śm. ks. Mariana Luniaka, proboszcza naszej parafii w latach 1982-1992. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. Trwa miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe dzieci, młodzież i dorosłych.
 7. Bóg zapłać rodzicom dzieci I komunijnych za dar ołtarza, którym jest krzyż procesyjno-ołtarzowy.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy. Bóg zapłać osobom pracującym przy uprzątaniu śmieci z cmentarza. wywieźliśmy 11 ton śmieci. Ponawiam prośbę aby zużyte znicze szklane i plastikowe zabierać ze sobą skoro i tak każdy płaci za wywóz śmieci ze swojej posesji. Miałem zamiar zakupić lampy solarne na cmentarz, ale niestety pieniądze poszły w śmieci, póki co.
 9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela, a także książeczka Wszystko o Św. Józefie.