NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. W dniu dzisiejszym odpust zupełny może uzyskać wierny, który w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie).
  3. Dzisiaj Święto Patronalne Caritas. Ofiary zebrane do puszek po Mszach świętych będą przeznaczone na Fundusz Caritas.
  4. Bóg zapłać ks. Grzegorzowi Różyło, prefektowi Biskupiaka za Słowo Boże głoszone do nas w dniu dzisiejszym.
  5. Dzisiaj także odpust w parafii p.w. Św. Marii Magdaleny, suma o godz. 12.00.
  6. W sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.30 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie mogła zaliczać materiał konieczny do dopuszczenia do tego sakramentu. Zaliczenie będzie się odbywało w kancelarii parafialnej.
  7. W puszce na Jałmużnę Wielkopostną były dwie koperty. Jedna z napisem Ofiara na kościół a wewnątrz 800zl i druga z ofiarą 200 zł i dołączoną kartką ” Ofiara na cztery Msze święte w intencji księdza proboszcza”. Bóg zapłać. Te intencje dołączę do kolejnych czterech Mszy św. za wstawiennictwem Św. Jakuba Ap.
  8. _XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane „Biskupiakiem” zaprasza uczniów kończących w tym roku naukę w szkołach podstawowych do zainteresowania się informacjami udostępnianymi w ramach Wirtualnych Dni Otwartych, które rozpoczną się 14 kwietnia i będą dostępne na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym profilu Facebooka. Będzie tam można zapoznać się z ofertą szkoły na rok szkolny 2021/22 oraz szczegółowymi informacjami o liceum i poszczególnych klasach. „Biskupiak” jest jedynym publicznym liceum należącym do naszej Archidiecezji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dobrą edukacją w klimacie szkoły katolickiej. (w parafiach oddalonych od Lublina prosimy o dodanie informacji: Szkoła dysponuje też internatem dla młodzieży zamiejscowej.)
  9.  „Wspólnota wiedzy – Razem ku mądrości” to hasło towarzyszące tegorocznej kampanii rekrutacyjnej. Pierwszym wydarzeniem w ramach kampanii będą KULuary Kierunków – prezentacja blisko 50 kierunków, jakie można studiować na KUL. Termin 14-16 kwietnia br., online, g. 13. Transmisja live za pośrednictwem kanału Youtube KULstudia oraz mediów społecznościowych. W ofercie studiów KUL proponuje kształcenie na blisko 50 kierunkach. Nowością jest położnictwo – studia stacjonarne I stopnia oraz dietetyka w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie w planach jest również uruchomienie nauk o rodzinie, administracji oraz bezpieczeństwa narodowego. Oferta ma być aktualizowana po 5 maja br. Serdecznie zapraszamy maturzystów oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
  11. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Dominik Skoczylas, pogrzeb odbył się w Wielką Środę i śp. Jan Tokarski, pogrzeb 20 kwietnia (wtorek) o godz.12.00, o 11.30 różaniec w kościele. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.