TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ….

Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wprowadziła nas w celebrację TRIDUUM PASCHALNEGO. W rozważaniach przenieśliśmy się do wieczernika gdzie Jezus ustanowił i celebrował pierwszą Eucharystię. Od tamtego wieczoru został z nami realnie obecny w sakramentalnych znakach chleba i wina, które przemienia w swoje Ciało i swoją Krew. O Jego realnej obecności w Eucharystii świadczą liczne cuda eucharystyczne i świadectwa mistyków i świętych jak chociażby Catalina Rivas czy św. siostra Faustyna. Chcąc, aby kolejne pokolenia mogły czerpać ze zdroju łask płynących z Eucharystii ustanowił sakrament kapłaństwa, wybierając apostołów i ich następców na szafarzy eucharystii. Kapłaństwo to służba, miłość, ofiara i cierpienie. Matka św. Jana Bosko, po pierwszej sprawowanej przez syna eucharystii powiedziała : ” Zostać kapłanem to zacząć cierpieć”. Dziś to cierpienie przyjmuje często, obok fizycznego, także wymiar moralny, duchowy. Szanujmy naszych kapłanów. pamiętajmy o nich w modlitwie. Także o tych, którzy przeżywają kryzysy czy odejścia. Wśród apostołów w wieczerniku był Judasz- zdrajca i Piotr, który stchórzył i wyparł się Jezusa. Tacy też są i kapłani. Często słabi i ułomni. Ale Kościół jest święty nie przez świętość osób, ale przez obecność w nim Jezusa. Jeżeli ktoś odchodzi z kościoła z powodu człowieka to nie wszedł do niego nigdy z powodu Jezusa. Warto pamiętać o tym w obliczu częstych odejść z Kościoła, tych oficjalnych (apostazji) i tych mnie publicznych. Módlmy się za kapłanów i o kapłanów, aby nie zabrakło szafarzy świętych tajemnic…                               Aby umożliwić większej liczbie wiernych udział w liturgiach przy kościele ustawiono dwa zadaszenia pod którymi znajdują się ławki. Do dyspozycji wiernych jest środek do dezynfekcji dłoni, a dla zapominalskich maseczki. Liturgia Triduum będzie także transmitowana na parafialnym kanale You Tube. W piątek o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 20.00.