NA URODZINACH U ŚW. JANA CHRZCICIELA…

Za nami odpust parafialny, który przeżywamy 24 czerwca, w uroczystość urodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym roku miał szczególny wymiar bo przypadał dokładnie w 650 lat od erygowania (ustanowienia) parafii. Parafia w Łańcuchowie kształtowała się od 1874 do 1420 roku. W tym wyjątkowym roku sumie przewodniczył i Słowo Boże głosił I.E ks. bp. Józef Wróbel (w pewien sposób zaprzyjaźniony z naszą parafią). Pierwszym patronem parafii był Św. Wojciech bp, m. W homilii ks. biskup przybliżył rys powołania i duchowości Św. Jana. Św. Jan wskazywał zawsze na Jezusa Chrystusa, niezłomny w walce o wartości moralne, nie wahał się upomnieć nawet króla Heroda. Główne obchody jubileuszu zaplanowane zostały na przyszły rok. Będą poprzedzone misjami, które poprowadzą oo. Paulini z Jasnej Góry (z wiadomych względów historycznych). Wtedy też ks. abp. Stanisław Budzik poświęci obraz MB Częstochowskiej, który zawiśnie w naszej świątyni. Przyszły rok będzie też Rokiem Jubileuszowym – rokiem szczególnej łaski. W bieżącym roku przypada też jubileusz 125 lat obecności w naszym kościele relikwii Św. Jakuba Ap.