XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencje Mszy św. na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Proszę zwrócić uwagę na mszę św. w Ostrówku, przeniesioną z wtorku na poniedziałek.
 2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – uroczystość Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, odpust parafialny; piątek – wspomnienie   Św. Ireneusza, bp., dK ; sobota – uroczystość Świętych Piotra i Pawła, app.
 3. Jutro odpust parafialny w naszej parafii. Msze św. : Ostrówek godz. 10.00, Łańcuchów: 12.00 suma, której będzie przewodniczył ks. Bp. Józef Wróbel i wieczorem godz. 17.00, dla pracujących przed południem. Szczególnie zapraszam na sumę o godz. 12.00, także parafian z Ostrówka. Tę mszę o godz. 10.00 potraktujmy jako eucharystię dla osób starszych, nie mających możliwości dotarcia do Łańcuchowa.
 4. Ofiary zbierane na tacę w sobotę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. Z myślą o dzieciach ze szkół podstawowych i w trosce o ich zdrowe zęby, w dniach 8 – 9 lipca przy plebanii w godz. 9 -15 będzie funkcjonował dentobus . Leczenie i przeglądy będą wykonywane gratisowo. Osoby zainteresowane proszę o zapisywanie się na listę.
 6. Caritas rozpoczyna pomoc żywnościową, w której w tym roku można otrzymać ok. 34 kg produktów żywnościowych na osobę. Osoby samotne, mające miesięczny dochód do 2.056,40 zł, lub osoby mieszkające w rodzinie z dochodem do 1.590,00 zł na osobę, mogą zgłosić się do programu, jeżeli nie zapisały się już wcześniej w tym roku na podobną pomoc w Ośrodku Pomocy Społecznej, PCK czy Banku Żywności. Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz dostępny [miejsce wyłożonych formularzy; do pobrania także na stronie www.lublin.caritas.pl]. Z wypełnionym formularzem udajemy się do Ośrodka Pomocy Społecznej, który kwalifikuje nas do programu. Po zakwalifikowaniu, formularz przekazujemy do sekretariatu Caritas w Lublinie, albo do kancelarii parafialnej i czekamy na informację o terminie i miejscu odbioru paczki żywnościowej.
 7. Górnicy Kopalni Bogdanka
  Serdecznie zapraszam Zarząd Kopalni Bogdanka i związki zawodowe oraz górników do Matki Bożej Kijańskiej w dniu 16 lipca 2024 r. o godz. 12.00. Kult Matki Bożej Kijańskiej jest głęboko zakorzeniony w tradycji naszej wspólnoty, symbolizując jedność i siłę wiary społeczności. Obraz ten jest wyrazem wiary, oddania i głębokiej więzi ludzi z Matką Bożą, która jest dla nich źródłem nadziei i wsparcia w trudnych chwilach życia.
  Górnicy oddają cześć Matce Bożej Kijańskiej jako swojej patronce, zanosząc do Niej modlitwy i prośby o opiekę, bezpieczeństwo i błogosławieństwo. Z poważaniem Ks. Piotr Melko ,proboszcz parafii św. Anny w Kijanach
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy.
 9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
 10. Dzisiaj Dzień Ojca. Wszystkim tatusiom życzę wszelkiej pomyślności, Bożego błogosławieństwa i łask obfitości. Św. Józef niech będzie dla was wzorem ojcostwa i głowy rodziny.