V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Intencje Mszy św. na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: wtorek – uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Uroczystość odpustowa w par. Św. Józefa w Łęcznej, suma o godz. 18.00.
  3. Dzisiaj przypada 22 r. śm. śp. ks. Stanisława Szczuki, proboszcza naszej parafii w latach 1965 – 1969.
  4. Dzisiaj, także, przy kościele w Łańcuchowie Koło Gospodyń organizuje Kiermasz Wielkanocny. Do nabycia palmy, stroiki i coś słodkiego. Kiermasz potrwa do godz. 14.00.
  5. W piątek od godz. 8.30 będę  odwiedzał chorych w domach. Proszę o zgłaszanie osób starszych i chorych, jeszcze tylko dzisiaj.
  6. Również w piątek, już po raz 24, odbędzie się Droga Krzyżowa na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku. Hasłem przewodnim będą słowa:” Uczono: Nie ma Miłości”. Rozpoczęcie modlitwy przy Pomniku – Bramie. Patronat duchowy nad wydarzeniem objął Abp Stanisław Budzik, który zaprasza do wspólnej modlitwy.
  7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali już Niedzielę Męki Pańskiej tzw. Palmową. Do kościoła przychodzimy z palmami. Szczególnie zapraszam na sumę o godz. 12.00. Spotkamy się, nie jak zwykle, w kościele a przy krzyżu czwartego ołtarza z Bożego Ciała. Tam usłyszymy Ewangelię i w procesji przejdziemy do kościoła. Na tę mszę dobrze będzie mieć gałęzie naturalnych palm, które będziemy rzucać przed na drogę przed…. A to zobaczą ci, którzy przyjdą na sumę. Serdecznie zapraszam, szczególnie dzieci. Ps. przynieście marchewkę…
  8. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną 200 zł. Dziękuję panu Piotrowi Kondrackiemu za zorganizowanie koparki do rozgarnięcia ziemi na nowopowstającym parkingu. Ziemia musi się trochę uleżeć. Proszę nie wjeżdżać ok 2 -3 m-ce na ten plac.
  10. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela. Są także do nabycia baranki czekoladowe Caritas w cenie 12 zł.