XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; środa – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu; czwartek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dz.; sobota – wspomnienie NMP Różańcowej.
  3. W imieniu księdza rektora, wychowawców i alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XXIII DZIEŃ PAPIESKI. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Nowego Tysiąclecia, z którego finansowane są stypendia dla młodzieży.
  5. Rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w Ostrówku o 16.30, w Łańcuchowie po mszy wieczornej. W niedziele w Ostrówku po mszy o godz. 10.00, w Łańcuchowie po sumie. Październik to miesiąc wielkiej łaski Bożego Miłosierdzia. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie odmówi różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, kiedy wielu gromadzi się dla pobożnego celu.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek  sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w domach. W sobotę o godz. 9.00 w kościele msza św. dla członków i członkiń KŻR. O godz. 8.30 różaniec.
  7. Radnych zapraszam do zakrystii po kartki wypominkowe i serdecznie proszę o ich dostarczenie wiernym. Kartki wypominkowe wyłożone są także na ołtarzach bocznych w kościele. Pamiętajmy o wpisywaniu miejscowości na kartkach, które będziemy zwracać. Dziękuję radnym panom Wiesławowi i Henrykowi Kot za naprawienie ławki w kościele.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła/kaplicy
  9. Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny i Niedziela. Są także do nabycia Kalendarze Maryjne na 2024 r.